22 Март, 2018
0.0772

(ГАЛЕРИЈА) Над 100 иновативни проекти се претставени на „Технома“

Објавено во: Македонија, Галерија 25 Октомври, 2017

Повеќе од 100 иновативни проекти се претставени на 43. Меѓународен саем „Технома“ што од денеска до 29 октомври се одржува во Скопје, но наместо традиционално на Скопски саем, во ВИП арената на спортски центар „Борис Трајковски“.

Учествуваат големи, средни и мали домашни и странски производители од областа на металургијата, електротехниката, енергетиката, нeмeтaлитe, грaдeжништвoтo, обезбедувањето и заштитата. 

ФОТО ФАКТОР


Можеби ќе ве интересира

Каде наврна најмногу снег во Македонија?

Каде наврна најмногу снег во Македонија?

Снег во Македонија: Ова се патните правци каде треба да се внимава

Снег во Македонија: Ова се патните правци каде треба да се внимава

(ВИДЕО) Зошто струмичанецот го демолираше казиното „Сенатор

(ВИДЕО) Зошто струмичанецот го демолираше казиното „Сенатор

Нов инцидент со Стевчо Јакимовски

Нов инцидент со Стевчо Јакимовски

Грците исплашени дека ќе влеземе во НАТО и без решен спор?

Грците исплашени дека ќе влеземе во НАТО и без решен спор?

Брат Љубе влегува во кабинетот на премиерот Заев?

Брат Љубе влегува во кабинетот на премиерот Заев?

Вечерва не се руши „Александар Македонски“, апелираат од Министерство за култура

Вечерва не се руши „Александар Македонски“, апелираат од Министерство за култура

Јанева: СДСМ имаат разговори, но не се со криминално поведение

Јанева: СДСМ имаат разговори, но не се со криминално поведение

Јанева: Не е лесно да се гонат такви моќници кои биле на власт 11 години

Јанева: Не е лесно да се гонат такви моќници кои биле на власт 11 години