25 Септември, 2018
0.3301
    ADIN 560    0%     ALK 8011.26    0.13%     BESK 10100    0%     CEVI 1000    0%     FERS 61100    0%     GRNT 820    0%     KMB 5178.93    0.08%     MERM 2200    10%     MPOL 320    1.91%     MPT 47284    0.58%     MTUR 4800    0%     OHB 6665.78    1%     OKTA 4307.96    0.28%     RMDEN13 95.12    -1.94%     RMDEN17 96.2    0.1%     STB 1115    0%     STIL 128.55    0.05%     TTK 1140    0.44%     UNI 2300    -0.32%     VITA 9189    4.81%

(ГАЛЕРИЈА) Отворен ден за граѓаните на Воениот стадион во Градскиот парк по повод Денот на АРМ

Објавено во: Македонија, Галерија 18 Август, 2018

Отворен ден за граѓаните на Воениот стадион во Градскиот парк по повод Денот на АРМ-18 Август. 

Поздравувајќи ги присутните, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска во својот говор по повод празникот на АРМ рече дека истиот е прилика да им се оддаде почит и признание на жените и мажи-припадници на вооружени сили, за сиот нивен придонес за стабилноста на државата и безбедноста на граѓаните.

„Пред само една година, стоев пред вас во едни незавидни околности. Во околности на запоставена Армија, на неисполнети обврски, нарушен државен имиџ и неизвесни евроатлантски перспективи. Запрени реформи во одбраната, одлагање на сите клучни процеси, преполовен буџет за Армијата и за одбраната, занемарена армија и заборавени припадници“, рече министерката.Можеби ќе ве интересира

Што велат Заев и Ахмети за бојкотот?

Што велат Заев и Ахмети за бојкотот?

Русија и Грција решија повеќе да не се караат за Македонија, Фриганас останува во Москва

Русија и Грција решија повеќе да не се караат за Македонија, Фриганас останува во Москва

Собранието и верува на администрацијата за референдумот

Собранието и верува на администрацијата за референдумот

(ВИДЕО) НОВ СЛУЧАЈ ВО МАКЕДОНИЈА: Ученички се тепаат, а другарите навиваат

(ВИДЕО) НОВ СЛУЧАЈ ВО МАКЕДОНИЈА: Ученички се тепаат, а другарите навиваат

Опериран од рак, со велосипед стигна до Брисел за да ја подржи „Излези ЗА заедничка Македонија“

Опериран од рак, со велосипед стигна до Брисел за да ја подржи „Излези ЗА заедничка Македонија“

Нова анкета покажува зголемување на поддршката за референдумот во однос на претходната

Нова анкета покажува зголемување на поддршката за референдумот во однос на претходната

Заев: Нема повеќе администрацијата само кафенце да си пие

Заев: Нема повеќе администрацијата само кафенце да си пие

Христијан Мицкоски на телевизија: Референдумот нема да биде успешен

Христијан Мицкоски на телевизија: Референдумот нема да биде успешен

Славчо Танески: Привилегија и задоволство е да се работи за гигант како Мерцедес

Славчо Танески: Привилегија и задоволство е да се работи за гигант како Мерцедес