18 Февруари, 2020
0.0191

(ГАЛЕРИЈА) Пратениците му честитаа на Заев, честитки и од Хан и Могерини

Објавено во: Македонија, Галерија 11 Јануари, 2019

Премиерот Зоран Заев доби честитки од министрите и од пратениците откако попладнево со 81 глас се изгласаа уставните измени со цел промена на името на државата. 

Искрени честитки за изгласаните уставни измени во Собранието упатија шефицата на европската дипломатија, Федерика Могерини и еврокомесарот Јоханес Хан.

ФОТО ФАКТОР


Можеби ќе ве интересира

Димитров лета за Шпанија да провери до каде е процесот на ратификација за членството во НАТО

Димитров лета за Шпанија да провери до каде е процесот на ратификација за членството во НАТО

ХАРТИЕНИОТ БИЛЕТ ЗА ЕДНО ВОЗЕЊЕ СЕ ВРАТИ ВО ИГРА: Еве колку ќе ве чини

ХАРТИЕНИОТ БИЛЕТ ЗА ЕДНО ВОЗЕЊЕ СЕ ВРАТИ ВО ИГРА: Еве колку ќе ве чини

КОЈ КУПИ, КУПИ - новиот данок го „стопи“ увозот на половни автомобили

КОЈ КУПИ, КУПИ - новиот данок го „стопи“ увозот на половни автомобили

Талат Џафери: Никола Тодоров ми се јави да праша каде е Зијадин Села

Талат Џафери: Никола Тодоров ми се јави да праша каде е Зијадин Села

Николоски: Да бидат објавени тонски записи за „Рекет“ во судот

Николоски: Да бидат објавени тонски записи за „Рекет“ во судот

ФОКУС НА ДЕНОТ: Tajни агенти го снимале Боки 13, Заев маршираше за правда

ФОКУС НА ДЕНОТ: Tajни агенти го снимале Боки 13, Заев маршираше за правда

Заев: Нашиот народ е желен за брза правда

Заев: Нашиот народ е желен за брза правда

Неколку лица се заканувале на вработените на скопска клиника

Неколку лица се заканувале на вработените на скопска клиника

ЕДЕН МЕСЕЦ КАКО ЈА НЕМА - мистеријата продолжува, по Марија уште се трага

ЕДЕН МЕСЕЦ КАКО ЈА НЕМА - мистеријата продолжува, по Марија уште се трага