22 Март, 2018
0.0685

(ГАЛЕРИЈА) Реал Сосиедад води на мечот со Вардар

Објавено во: Македонија, Галерија 19 Октомври, 2017

Вардар има негатива на домашен терен пред своја публика од Реал Сосиедад со 0-3, по првото полувреме од мечот во третото коло од групата „Л“ од Лига Европа каде нашиот претставник стартуваше со два порази досега, од Зенит и Розенборг.

Стрелец на водечкиот гол за гостите беше Микел Ојарзабал кој во 12. минута. Конечните 0-3 од првото полувреме ги постави Вилијан Хосе. 

ФОТО ФАКТОР


Можеби ќе ве интересира

Каде наврна најмногу снег во Македонија?

Каде наврна најмногу снег во Македонија?

Снег во Македонија: Ова се патните правци каде треба да се внимава

Снег во Македонија: Ова се патните правци каде треба да се внимава

(ВИДЕО) Зошто струмичанецот го демолираше казиното „Сенатор

(ВИДЕО) Зошто струмичанецот го демолираше казиното „Сенатор

Нов инцидент со Стевчо Јакимовски

Нов инцидент со Стевчо Јакимовски

Грците исплашени дека ќе влеземе во НАТО и без решен спор?

Грците исплашени дека ќе влеземе во НАТО и без решен спор?

Брат Љубе влегува во кабинетот на премиерот Заев?

Брат Љубе влегува во кабинетот на премиерот Заев?

Вечерва не се руши „Александар Македонски“, апелираат од Министерство за култура

Вечерва не се руши „Александар Македонски“, апелираат од Министерство за култура

Јанева: СДСМ имаат разговори, но не се со криминално поведение

Јанева: СДСМ имаат разговори, но не се со криминално поведение

Јанева: Не е лесно да се гонат такви моќници кои биле на власт 11 години

Јанева: Не е лесно да се гонат такви моќници кои биле на власт 11 години