17 Јануари, 2019
0.3763

(ГАЛЕРИЈА) Што побараа синоќа демонстрантите пред Собранието?

Објавено во: Македонија, Галерија 24 Јуни, 2018

Пред Собрание демонстрантите на протест синоќа побараа оставка од Владата, за која  велат дека е нелегитимна, најавија кривична пријава за директорот на Бирото за јавна безбедност и побараа интерпелација од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, поради нападот со солзавец и шок бомби на еден од претходните протести. 

Организаторите од „Млади за Македонија“ пуштија видео-порака од повредената актерка Арна Шијак, од внукот на Никола Карев кој го носи неговото име и презиме, од внуката на Гоце Делчев – Катерина Трајкова Делчева, од аналитичарот Џејсон Мико и од европратеничката Маријана Петир. Сите дадоа поддршка на протестите за одбрна на името и рекоа дека народот треба да одлучи. 

ФОТО ФАКТОР


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ЖЕШКА ДЕБАТА: Артан Груби во сред емисија покажува двоглав орел

(ВИДЕО) ЖЕШКА ДЕБАТА: Артан Груби во сред емисија покажува двоглав орел

Владата прифати дури 20 амандмани од опозицијата за антикорупцијата

Владата прифати дури 20 амандмани од опозицијата за антикорупцијата

Студено утро: Временската прогноза денес ќе биде ваква

Студено утро: Временската прогноза денес ќе биде ваква

Кратово има само еден гинеколог кој е на повик доколку има породување

Кратово има само еден гинеколог кој е на повик доколку има породување

МИСТЕРИОЗНО ИСЧЕЗНУВАЊЕ: Каде и како избега осудениот за обид за убиство на Села, Никола Војминовски?

МИСТЕРИОЗНО ИСЧЕЗНУВАЊЕ: Каде и како избега осудениот за обид за убиство на Села, Никола Војминовски?

(ФОТО) Македонија го информираше грчкото МНР дека сите услови се исполнети

(ФОТО) Македонија го информираше грчкото МНР дека сите услови се исполнети

ВМРО-ДПМНЕ ќе бара Уставен да се произнесе за Законот за јазици

ВМРО-ДПМНЕ ќе бара Уставен да се произнесе за Законот за јазици

ФОКУС НА ДЕНОТ: Челични квоти, седумчасовен работен ден, тужба за клевета

ФОКУС НА ДЕНОТ: Челични квоти, седумчасовен работен ден, тужба за клевета

Прифатени амандмани на ВМРО-ДПМНЕ за Комисијата за спречување корупција

Прифатени амандмани на ВМРО-ДПМНЕ за Комисијата за спречување корупција