22 Мај, 2019
0.0351

(ГАЛЕРИЈА) Вевчански карневал 2017: Бајачки, Вмровци и Сдсмовци, Бејли и Сорос-главни маски во дефилето!

Објавено во: Македонија 13 Јануари, 2017

Најголемиот европски фестивал на сатирата, ВЕВЧАНСКИ КАРНЕВАЛ 2017 ги пречека своите гости на најстарата карневалска традиција со уникатни маски, архаичност, таинственост и целосна непредвидливост на креативниот дух!

Над 1000 маски денеска уловија фоторепортерите во Вевчани на дефилето кое дојдоа да го посетат неколку илјади гости од Полска, Нигерија, Англија и регионот.
Можеби ќе ве интересира

ФОКУС НА ДЕНОТ: Нови цени на горивата, што договорија Заев и Ахмети?

ФОКУС НА ДЕНОТ: Нови цени на горивата, што договорија Заев и Ахмети?

По средбата Заев - Ахмети има ли конкретни имиња кои ќе бидат сменети?

По средбата Заев - Ахмети има ли конкретни имиња кои ќе бидат сменети?

Богоевски закажа седница за одземање на мандатот на Груевски

Богоевски закажа седница за одземање на мандатот на Груевски

Џеват Адеми кажа од каде треба да почне „метлата“

Џеват Адеми кажа од каде треба да почне „метлата“

Првиот грчки F16 ја прелета Македонија

Првиот грчки F16 ја прелета Македонија

УНЕСКО бара Охрид да се стави на листата загрозено светско наследство

УНЕСКО бара Охрид да се стави на листата загрозено светско наследство

Копров им се извини на Србите затоа што не добија од нас ниту еден поен

Копров им се извини на Србите затоа што не добија од нас ниту еден поен

Апелационен суд не ја прифати жалбата на Спиро Ристовски

Апелационен суд не ја прифати жалбата на Спиро Ристовски

Едмонд Темелко не се откажува од градоначалничката функција

Едмонд Темелко не се откажува од градоначалничката функција