19 Јуни, 2019
0.0231

(ГАЛЕРИЈА) Заев ја прошета Могерини во Старата чаршија

Објавено во: Македонија, Галерија 13 Септември, 2018

Од Европскиот парламент, премиерот Зоран Заев се врати во Скопје во друштво на високата претставничка за надворешни работи на ЕУ,  Федерика Могерини.  Заедно тие прошетаа во Старата чаршија во Скопје.  Могерини рече дека граѓаните на 30 септември не треба да молчат, туку да одлучат за својата иднина. Целта на посетата, велат од кабинетот на Могерини, е да разговара за „иднината на односите и перспективата на еу-интеграцијата на земјата“. Премиерот на својот ФБ профил напиша дека по неговото обраќање во ЕП, во Скопје доаѓа заедно со Могерини која „ уште еднаш ќе даде поддршка на сите граѓани за нашиот заеднички пат кон европското семејство“.

ФОТО ФАКТОР


Можеби ќе ве интересира

Кирацовски ќе тужи медиуми кои шират лажни информации за неговиот имот

Кирацовски ќе тужи медиуми кои шират лажни информации за неговиот имот

Македонија ставена на „стенд бај“ за преговорите до октомври

Македонија ставена на „стенд бај“ за преговорите до октомври

Доналд Трамп ги продолжи вонредните мерки за санкции кон Северна Македонија

Доналд Трамп ги продолжи вонредните мерки за санкции кон Северна Македонија

Николовски тврди дека изработено е цело досие за корупцијата во државата

Николовски тврди дека изработено е цело досие за корупцијата во државата

Пушењето цигари во комбинација со загадениот воздух ќе си го земат „данокот“

Пушењето цигари во комбинација со загадениот воздух ќе си го земат „данокот“

Илија Димовски смета дека ЕУ ѝ удри шлаканица на Владата

Илија Димовски смета дека ЕУ ѝ удри шлаканица на Владата

Силјановска: Во ЕУ се влегува со исполнување на Копенхагеншките критериуми

Силјановска: Во ЕУ се влегува со исполнување на Копенхагеншките критериуми

Заев: Задоволни сме од денешниот заклучок, но тој ќе значи целосен успех во октомври

Заев: Задоволни сме од денешниот заклучок, но тој ќе значи целосен успех во октомври

ФОКУС НА ДЕНОТ: За датум ќе чекаме до октомври, која земја е кочничар?

ФОКУС НА ДЕНОТ: За датум ќе чекаме до октомври, која земја е кочничар?