21 Ноември, 2018
0.2562
    ALK 8101    -0.01%     BESK 9200    0%     CEVI 1001    0.1%     FERS 70000    0%     KMB 5101    -1.29%

(ГАЛЕРИЈА) Заев ја прошета Могерини во Старата чаршија

Објавено во: Македонија, Галерија 13 Септември, 2018

Од Европскиот парламент, премиерот Зоран Заев се врати во Скопје во друштво на високата претставничка за надворешни работи на ЕУ,  Федерика Могерини.  Заедно тие прошетаа во Старата чаршија во Скопје.  Могерини рече дека граѓаните на 30 септември не треба да молчат, туку да одлучат за својата иднина. Целта на посетата, велат од кабинетот на Могерини, е да разговара за „иднината на односите и перспективата на еу-интеграцијата на земјата“. Премиерот на својот ФБ профил напиша дека по неговото обраќање во ЕП, во Скопје доаѓа заедно со Могерини која „ уште еднаш ќе даде поддршка на сите граѓани за нашиот заеднички пат кон европското семејство“.

ФОТО ФАКТОР


Можеби ќе ве интересира

Предлог-законот на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија бил премногу површен и без аргументи

Предлог-законот на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија бил премногу површен и без аргументи

За прв пат Мијалков на судење како притвореник

За прв пат Мијалков на судење како притвореник

Симоне Филипини: Обвинетите да се соочат со одговорноста

Симоне Филипини: Обвинетите да се соочат со одговорноста

ДОСИЕ МИЈАЛКОВ: Како „недопирливиот“ заврши во Шутка

ДОСИЕ МИЈАЛКОВ: Како „недопирливиот“ заврши во Шутка

УНГАРИЈА МУ ДАДЕ ЗАСОЛНИШТЕ: Ќе успее ли Македонија да го врати Груевски назад?

УНГАРИЈА МУ ДАДЕ ЗАСОЛНИШТЕ: Ќе успее ли Македонија да го врати Груевски назад?

Секирарски: Дишејќи го загадениот воздух ни следуваат по седум цигари дневно

Секирарски: Дишејќи го загадениот воздух ни следуваат по седум цигари дневно

Твит за Сашо Мијалков - дали другата адреса е Шутка?

Твит за Сашо Мијалков - дали другата адреса е Шутка?

Oдреден притвор за Мијалков

Oдреден притвор за Мијалков

Мијалков уапсен

Мијалков уапсен