22 Април, 2019
0.0290

(ГАЛЕРИЈА) ЗАТИШЈЕ ПРЕД БУРА: Пратеници од СДСМ и ВМРО ДПМНЕ се ракуваа пред паузата во Собрание

Објавено во: Македонија, Галерија 19 Октомври, 2018

15 часот е терминот кога се очекува пратениците да седнат во собраниските клупи . Седницата најавена за денес доцни, а се поизвесно , според неофицијални извори од Собранието е дека ќе се гласа денеска за уставните измени.

Дел од медиумите пренесоа дека владеачката коалиција веќе обезбедила 80 пратеници за да гласаат за промени во УСтавот.

Од Собранието официјално велат дека причина за одложување на почетокот на седницата е пратениците да се соберат во салата, но не се потврдува сеуште информацијата дали се во тек разговори меѓу пратениците или станува збор за нешто друго.

Меѓу присутните пратеници кои беа во собраниската сала е и екс премиерот Груевски а фоторепортерот на Фактор ги улови пратениците од СДСМ и ВМРО ДПМНЕ како се ракуваа.

ФОТО: ФакторМожеби ќе ве интересира

И Охриѓани ќе гласаат во втор круг за градоначалник

И Охриѓани ќе гласаат во втор круг за градоначалник

Колку треба да гласаат за успешни избори и што ако нема цензус?

Колку треба да гласаат за успешни избори и што ако нема цензус?

Јонуз: Во вториот круг ќе има комбинации кои ќе им го „загорчат животот“ на СДСМ и ДУИ

Јонуз: Во вториот круг ќе има комбинации кои ќе им го „загорчат животот“ на СДСМ и ДУИ

Типична пролетна временска прогноза: Сонце но и облаци за оваа работна недела

Типична пролетна временска прогноза: Сонце но и облаци за оваа работна недела

РЕЗУЛТАТИ: Кај кого отиде благата предност?

РЕЗУЛТАТИ: Кај кого отиде благата предност?

Зекири: Време е за пензионирање и одговорност

Зекири: Време е за пензионирање и одговорност

Груби: Давкова да не се надева на гласовите на Река

Груби: Давкова да не се надева на гласовите на Река

ФОТОГАЛЕРИЈА: Какво беше расположението кај таборот на Пендаровски

ФОТОГАЛЕРИЈА: Какво беше расположението кај таборот на Пендаровски

Заев прогласи победа за Пендаровски

Заев прогласи победа за Пендаровски