30 Октомври, 2020
0.0207

(ГАЛЕРИЈА) Штрковите пристигнаа во Македонија

Објавено во: Македонија, Галерија 30 Април, 2020

Во овој период од годината, во Македонија доаѓаат и штрковите. 

Штрковите се фотографирани во Скопје, но во земјата постојат повеќе места каде има голем број на штркови гнезди. 

Тука спаѓаат селата Чешиново, Стојаково, Белчишта и други. 

фото Вангел Тануровски 


Можеби ќе ве интересира

СДСМ ќе поддржи декриминализација на канабисот. вели Коста Петров

СДСМ ќе поддржи декриминализација на канабисот. вели Коста Петров

Наќе Чулев позитивен на коронавирусот

Наќе Чулев позитивен на коронавирусот

Од 10 ноември без ПЦР-тест ќe се патува меѓу Србија, Албанија и Македонија

Од 10 ноември без ПЦР-тест ќe се патува меѓу Србија, Албанија и Македонија

Аце Коцевски размислува да побара карантин за Велес

Аце Коцевски размислува да побара карантин за Велес

Во опција се сите мерки, па и целосно затворање на државата, вели Караџовски

Во опција се сите мерки, па и целосно затворање на државата, вели Караџовски

Боки 13 оди во домашен притвор

Боки 13 оди во домашен притвор

Филипче советува што треба да правиме во студените денови со загаден воздух

Филипче советува што треба да правиме во студените денови со загаден воздух

МЕРКИ НА ПРЕТПАЗЛИВОСТ ЗА ЛИДИЈА ДИМОВА - Обвинителството нареди истрага за четворица

МЕРКИ НА ПРЕТПАЗЛИВОСТ ЗА ЛИДИЈА ДИМОВА - Обвинителството нареди истрага за четворица

Почна закажувањето за брзите тестови: Нема потреба од консултација со матичен лекар, термините зафатени до 10. ноември

Почна закажувањето за брзите тестови: Нема потреба од консултација со матичен лекар, термините зафатени до 10. ноември