01 Март, 2024
0.0281

„Го сакам Водно“ бега од дебата со Шилегов

Објавено во: Македонија 02 Септември, 2018

Добивај вести на Viber

Еко-активистите од „Го сакам Водно“ ја откажаа можноста која им ја понуди скопскиот градоначалник Петре Шилегов да дебатираат во живо на лајв-стрим за гасоводот кој минува на сртот на Водно преку кој треба да се олесни гасификацијата на главниот град и со тоа да се намали загадувањето зиме.

Од „Го сакам Водно“ велат дека им е прифатлива дебата во живо, но на некоја национална телевизија.

- Шилегов сака да биде модератор на дебатата и од напред да биде субјективен и пристрасен, што за нас е неприфатливо - напишаа од еко-групата на социјалните мрежи.

Град Скопје ја сопре работата на багерите на Водно в петок и закажа дебата за утре со сите заинтересирани за ситуацијата на Водно.

Можеби ќе ве интересира

ПОКАЖАВ ДЕКА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ МОЖЕ ДА БИДЕ НЕЗАВИСЕН ОД ЦЕНТРИ НА МОЌ, ДУРИ И ОД ОНИЕ КОИ ГО ПОДДРЖАЛЕ - Пендаровски најави граѓанска кандидатура со поддршка од СДСМ

ПОКАЖАВ ДЕКА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ МОЖЕ ДА БИДЕ НЕЗАВИСЕН ОД ЦЕНТРИ НА МОЌ, ДУРИ И ОД ОНИЕ КОИ ГО ПОДДРЖАЛЕ - Пендаровски најави граѓанска кандидатура со поддршка од СДСМ

НАПАДНАЛ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ВО СТРУШКАТА БОЛНИЦА: МВР со деталите

НАПАДНАЛ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ВО СТРУШКАТА БОЛНИЦА: МВР со деталите

ХАЈРЕДИНИ ЖЕСТОКО - ДУИ лесно може да плаќа гасачи, поранешниот министер со нова критика

ХАЈРЕДИНИ ЖЕСТОКО - ДУИ лесно може да плаќа гасачи, поранешниот министер со нова критика

И ПОНАТАМУ ПОВЕЌЕ УМРЕНИ ОТКОЛКУ РОДЕНИ - Македонија го губи населението

И ПОНАТАМУ ПОВЕЌЕ УМРЕНИ ОТКОЛКУ РОДЕНИ - Македонија го губи населението

ИЗВИНЕТЕ, АМА МЕНЕ ОД ДОМА МЕ УЧЕА ДА НЕ ЛАЖАМ: Најчевска за политичарите и влезот во политиката

ИЗВИНЕТЕ, АМА МЕНЕ ОД ДОМА МЕ УЧЕА ДА НЕ ЛАЖАМ: Најчевска за политичарите и влезот во политиката

„РАСЧИСТУВАМЕ СО ОПОРТУНИСТИЧКИОТ ЏГАН ВО НАШИТЕ РЕДОВИ, НЕМА НИКАКОВ ‚РАСКОЛ' ВО ЛЕВИЦА“ - се огласи партијата на Апасиев

„РАСЧИСТУВАМЕ СО ОПОРТУНИСТИЧКИОТ ЏГАН ВО НАШИТЕ РЕДОВИ, НЕМА НИКАКОВ ‚РАСКОЛ' ВО ЛЕВИЦА“ - се огласи партијата на Апасиев

ФАТЕНИ УБИЈЦИТЕ НА МОМЧЕТО ВО ПРИЛЕП: МВР излезе со детали

ФАТЕНИ УБИЈЦИТЕ НА МОМЧЕТО ВО ПРИЛЕП: МВР излезе со детали

АКО НЕ СТЕ ЗАКАЖАЛЕ ЗА ПРОМЕНА НА ДОКУМЕНТИ, МВР ИМА ВАЖНА ИНФОРМАЦИЈА: Ќе може да закажете и преку сајтот на МВР, еве ги деталите

АКО НЕ СТЕ ЗАКАЖАЛЕ ЗА ПРОМЕНА НА ДОКУМЕНТИ, МВР ИМА ВАЖНА ИНФОРМАЦИЈА: Ќе може да закажете и преку сајтот на МВР, еве ги деталите

ТРАГЕДИЈА - 14 годишно момче избодено до смрт во центарот на Прилеп

ТРАГЕДИЈА - 14 годишно момче избодено до смрт во центарот на Прилеп