16 Јули, 2019
0.0247

Има парно ама млако е!

Објавено во: Мои пари 15 Октомври, 2012

Денес стартува грејната сезона, а сметките нема да бидат намалени се до декември. Ноемвриските сметки пак ќе има зададат главаболка  на  оние кои се исклучиле од парното, бидејќи според новиот правнилник ако во нивниот стан минуваат цевки за парно, а останатите станари од колективната зграда се греат на парно ќе мора да се плаќаат околу 10 денари за метар квадратен. Ако станот ви е 60 квадрати, 600 денари е вашата месечна сметка за парно, сепак овие сметки за “грејни“цевки  ќе треба да се плаќаат само во  грејната сезона, во лето не.    

Можеби ќе ве интересира

Дефектот на ул.515 до Сајмиште е решен

Дефектот на ул.515 до Сајмиште е решен

Кој е најдобар “ПР специјалист“ во хрватската политика дознајте на Викенд Медиа Фестивал

Кој е најдобар “ПР специјалист“ во хрватската политика дознајте на Викенд Медиа Фестивал

Oхридска банка сосиете женерал главен спонзор на 59. издание на Охридско лето

Oхридска банка сосиете женерал главен спонзор на 59. издание на Охридско лето

Дефектот на ул. Варшавска е саниран

Дефектот на ул. Варшавска е саниран

(ФОТО) Маски за кои сите ќе прашуваат: Одберете ги најдобрите за децата

(ФОТО) Маски за кои сите ќе прашуваат: Одберете ги најдобрите за децата

Дел од Тафталиџе без вода за пиење

Дел од Тафталиџе без вода за пиење

Секоја Bonatti колекција костими за капење е со своја трендовска приказна

Секоја Bonatti колекција костими за капење е со своја трендовска приказна

Утре реконструкција на мрежа

Утре реконструкција на мрежа

Стартап Македонија ја лансираше првата дигитална платформа на која сите стартапи ќе се видливи

Стартап Македонија ја лансираше првата дигитална платформа на која сите стартапи ќе се видливи