07 Декември, 2022
0.0360

ИСКРШЕНИ СТАКЛА И ДУПНАТИ ГУМИ НА МАКЕДОНСКИ ВОЗИЛА ВО КАЛИТЕА - не знаеме како ќе ја поминеме ноќта

Објавено во: Македонија 27 Јули, 2022

Добивај вести на Viber

Читатели на Фактор до нашата редакција испратија ексклузивни фотографии, на кои се гледаат искршени стакла и дупнати гуми на возила со македонски регистарски таблички во грчкото одморалиште Калитеа, чии сопственици се граѓани кои најверојатно го поминуваат својот годишен одмор во ова познато летувалиште, кое се наоѓа на првиот крак на полуостровот Халкидики.

Според информации на Фактор, овој инцидент е пријавен, но Полицијата се уште не излегла да изврши увид. 

Информациите велат дека најголемиот дел од оштетените десетна возила биле паркирани кај плажата во непосредна близина на хотелит „Зевс“, но имало оштетени возила во центарот на Калитеа.

Фактор располага со фотографии од две оштетени возила.

Сопствениците на оштетените возила се чувствуваат загрозено од овој немил настан. Стравуваат да не доживеат и други инциденти.

„Не знаеме како ќе ја поминеме ноќта“, велат тие за Фактор.

Н.Н.Ф.

Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2022 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.

Можеби ќе ве интересира

Чулев: Македонија стана логистичка база за поддршка во издавање документи на сомнителни лица

Чулев: Македонија стана логистичка база за поддршка во издавање документи на сомнителни лица

СКОПСКО со нов проект во партнерство со Министерството за животна средина и просторно планирање и Пакомак

СКОПСКО со нов проект во партнерство со Министерството за животна средина и просторно планирање и Пакомак

ГО ВРТЕВ ЦЕЛО СКОПЈЕ, ДВА ЧАСА МИ ТРЕБАА ДА СТИГНАМ ДО РАБОТА, блокадите продолжуваат трет ден, Скопјани револтирани

ГО ВРТЕВ ЦЕЛО СКОПЈЕ, ДВА ЧАСА МИ ТРЕБАА ДА СТИГНАМ ДО РАБОТА, блокадите продолжуваат трет ден, Скопјани револтирани

Притвор за ресенчанка, пијана предизвикала сообраќајка со смртни последици на совозачот

Притвор за ресенчанка, пијана предизвикала сообраќајка со смртни последици на совозачот

Бујар Османи: САД досега ни помагаше со пари против корупцијата, ама отсега со експерти

Бујар Османи: САД досега ни помагаше со пари против корупцијата, ама отсега со експерти

Загинатото момче на мотоцикл во Козле имало само 14 години, осомничен 53-годишен возач

Загинатото момче на мотоцикл во Козле имало само 14 години, осомничен 53-годишен возач

И НАРОДНА БАНКА ПОД ЗАКАНА, дојава за бомби и во девет средни училишта

И НАРОДНА БАНКА ПОД ЗАКАНА, дојава за бомби и во девет средни училишта

НОВИ ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ВО СРЕДНИТЕ УЧИЛИШТА ВО СКОПЈЕ, заканите никако да престанат

НОВИ ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ВО СРЕДНИТЕ УЧИЛИШТА ВО СКОПЈЕ, заканите никако да престанат

НА МОЛИТВЕН ПОЈАДОК СО ЕВРОПСКИТЕ ПАРЛАМЕНТАРЦИ - Лидерот на ИНТЕГРА, Ристовски, во Брисел

НА МОЛИТВЕН ПОЈАДОК СО ЕВРОПСКИТЕ ПАРЛАМЕНТАРЦИ - Лидерот на ИНТЕГРА, Ристовски, во Брисел