10 Јуни, 2023
0.0247

Канал 5 со нова уредничка: Кој седна на местото на Богатинова?

Објавено во: Македонија 22 Март, 2017

Добивај вести на Viber

По 10 години во уредничката фотелја на ТВ Канал 5 Лидија Богатинова добива замена.

Според пишувањата на дел од медиумите на нејзино место доаѓа Маја Дамјановска, а Богатинова ќе управува со советодавната функција „директор на вести“.

Пред речиси два месеци во медиумите проструи и информација дека Богатинова  си дала оставка во Канал 5, но сепак овие информации беа демантирани од нејзина страна.

Тогаш Богатинова им прати порака на тие што ја пласираа веста во медиумите:

„Поздрав до тие што цела ноќ не спиеле и смислувале приказни“, изјави тогаш Лидија Богатинова.

Засега не е позната причината за смената на уредничкото кормило на оваа телевизија.

Можеби ќе ве интересира

Кузеска: Раката е подадена, да се работи во интерес на државата

Кузеска: Раката е подадена, да се работи во интерес на државата

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Има бурни реакции во јавноста откако Меџити кажа дека косовски државјани ќе се лекуваат овде по исти цени како македонските граѓани

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Има бурни реакции во јавноста откако Меџити кажа дека косовски државјани ќе се лекуваат овде по исти цени како македонските граѓани

Ковачевски вели дека Мицкоски прифатил уставни измени, тој вели дека тоа е лага

Ковачевски вели дека Мицкоски прифатил уставни измени, тој вели дека тоа е лага

Владиците Петар и Григориј биле гости во руската амбасада

Владиците Петар и Григориј биле гости во руската амбасада

Надрилекар од Турција „лечел“ во гостиварско

Надрилекар од Турција „лечел“ во гостиварско

ЦУК: Се очекуваат интензивни врнежи, можно е да дојде до забрзано зголемување на водостојот на малите реки

ЦУК: Се очекуваат интензивни врнежи, можно е да дојде до забрзано зголемување на водостојот на малите реки

Вонредно метео од Славчо Попоски: Подгответе се за уште поголеми временски непогоди и поплави од оние во Делчево

Вонредно метео од Славчо Попоски: Подгответе се за уште поголеми временски непогоди и поплави од оние во Делчево

ПОМАГАВМЕ НА СИТЕ, ЌЕ МУ ПОМОГНЕМЕ ЛИ И НА ДЕЛЧЕВО? Претседателот на ЗЕЛС ги повикува општините да се солидаризираат

ПОМАГАВМЕ НА СИТЕ, ЌЕ МУ ПОМОГНЕМЕ ЛИ И НА ДЕЛЧЕВО? Претседателот на ЗЕЛС ги повикува општините да се солидаризираат

Арафат Муареми ослободен од пријавите од Вилма Русковска

Арафат Муареми ослободен од пријавите од Вилма Русковска