23 Октомври, 2018
0.2961
    ALK 8526.54    4.89%     BESK 10210    7.77%     CEVI 1050    5%     FERS 68126    10%     GRNT 882.5    6.37%     KJUBI 1551    6.23%     KMB 5567.22    7.07%     KVAS 15500    10.27%     MKSD 235    8.8%     MPOL 350    9.72%     MPT 50055.82    4.86%     MTUR 5200    7.95%     OHB 6778.6    3.49%     OKTA 5136.53    6.07%     PPIV 47553.12    5.67%     REPL 68000    2.36%     RZLV 70    8.53%     RZUS 130.29    8.58%     SBT 2534    9.99%     STB 1260.59    9.65%     STBP 1191.32    8.3%     STIL 147.83    9.5%     TEL 302    4.86%     TETE 2420    10%     TKVS 5661.18    5.82%     TNB 15271.57    3.89%     TPLF 907    9.95%     TTK 1290.1    9.9%     UNI 2437.07    5.96%     ZILU 256    9.87%     ZPKO 2828.24    -0.87%

Ќе се освестат ли општинските челници: Партиципативно тело урбанистички ќе го уредува Аеродром

Објавено во: Македонија 13 Октомври, 2018

Со цел да се заштитат интересите на Аеродромци во општината ќе се формира партиципативно тело.

Според денешните најави на аеродромскиот градоначалник  Златко Марин тоа тело ќе го сочинуваат претставници од месните заедници, здруженија на граѓани и стручни лица од областа на урбанизмот.

Нивна задача ќе биде директно учество во урбанистичкото планирање на општината. 

Дали со ова тело ќе успеат општинските челници да стават ред во градењето и уништување на зеленилото во скопските општини кое станува се помалубројно, останува времето да покаже.

Колку да потсетиме, деновиве се крена силна прашина околу градежните гработи кои во моментов се запрени, а почнаа да се изведуваат на зелената површина кај Мајчин дом. Граѓаните бурно реагираа на висококатницата која која ја гради магнатот Етеми и побараа оставка од Златко Марин.

Можеби ќе ве интересира

Започна прославата на ВМРО-ДПМНЕ; Груевски не дојде

Започна прославата на ВМРО-ДПМНЕ; Груевски не дојде

Мицкоски со честитка за празникот во контекст на исклучувањата

Мицкоски со честитка за празникот во контекст на исклучувањата

Разрешениот Костадин Богданов: ВМРО-ДПМНЕ е далеку од демократска и европска партија

Разрешениот Костадин Богданов: ВМРО-ДПМНЕ е далеку од демократска и европска партија

Груевски ја прими пресудата

Груевски ја прими пресудата

И Рангелова се јави со коментар за исклучувањата и курсот по кој тера ВМРО-ДПМНЕ

И Рангелова се јави со коментар за исклучувањата и курсот по кој тера ВМРО-ДПМНЕ

Тодоров се јави: Ме исклучи анти-западно раководство

Тодоров се јави: Ме исклучи анти-западно раководство

Робертсон вели дека ваква шанса Македонија нема да има во следните 30 или 40 години

Робертсон вели дека ваква шанса Македонија нема да има во следните 30 или 40 години

Загадувањето на воздухот се врати - каде е највисоко?

Загадувањето на воздухот се врати - каде е највисоко?

Што пишуваат твитерџиите за исклучувањата од ВМРО-ДПМНЕ?

Што пишуваат твитерџиите за исклучувањата од ВМРО-ДПМНЕ?