25 Март, 2018
0.0595

Кумановскиот тобако бос Бајруш Сејдиу е на слобода

Објавено во: Македонија 18 Септември, 2017

Бајруш Сејдиу е пуштен за слобода од затворот од Штип, дознава Телма

Се работи за отпуст поради влошена здравствена состојба на сопругата на Сејдиу, а е со одлука на управата за извршување санкции, потврдуваат од Штипскиот затвор. Тој на слобода ќе биде 20 дена велат од таму. Сејдиу на јавноста и стана познат како кумановскиот тобако бос поради производство на фалсификувани цигари. 

Можеби ќе ве интересира

Со лажна диплома директорувал во кумановско училиште

Со лажна диплома директорувал во кумановско училиште

Тешка сообраќајка кај клучка „Стајковци“

Тешка сообраќајка кај клучка „Стајковци“

Жбогар: Законот за јазици не е европски приоритет

Жбогар: Законот за јазици не е европски приоритет

Костовски: Спикерот не може да потпише Указ наместо претседателот

Костовски: Спикерот не може да потпише Указ наместо претседателот

МВР со одговор до НСП: Проблемите на полицијата се решаваат

МВР со одговор до НСП: Проблемите на полицијата се решаваат

НСП: До кога ќе трае хаосот во МВР?

НСП: До кога ќе трае хаосот во МВР?

Пронајден мртов маж пред гостиварската болница

Пронајден мртов маж пред гостиварската болница

Автомобил се забил во оградата на Собрание

Автомобил се забил во оградата на Собрание

Екс шефица на кабинет на ДЗС доби кривична пријава

Екс шефица на кабинет на ДЗС доби кривична пријава