26 Јули, 2021
0.0197

Македонски автомобилски магнати: Прва класа стил на тројцата хедонисти

Објавено во: Економија 18 Јуни, 2021

Стекнале се со работа и труд, посветеност, вложувања, вистински одлуки и добри решенија. Се занимаваат со професии кои се многу доходовни насекаде во светот. Тројцата ги поврзува автомобилската индустрија и најдобрите автомобили на денешницата, како и традицијата во нивните семејства за овој бизнис. Тие се генерални застапници на најпознатите брендови како „Пежо“, „Порше“, „Мерцедес“.

Овие директори не само што сакаат убави автомобили, туку и убаво се облекуваат. Имаат вистински стил кој е прва класа. И не се само парите во прашање- стилот не се купува, тој се гради! Веројатно научиле да изгледаат светски облечени, поттикнати и од совршените линии и перформанси на возилата. Секој е приказна за себе, но хедонизмот исто така ги спојува.

Даниел Воиновски- „Еуроимпекс“- генерален застапник на „Пежо“

Нема промашување! Галантен во секоја прилика. Кога носи костум тоа го прави на најдобар можен начин- црна боја, пеперутка вратоврска, кошула со суптилен дезен и ситни, но битни модни детали. Кога е во спортка облека, обожава комоција, но се е усогласено и се на свое место. Воиновски е исклучителен човек. Оди на сафари, лови, плови со регати... Активен е на социјалните мрежи, се дружи, и често ги носи своите вработени на патувања.

Златко Муцунски- генерален менаџер на „Порше Македонија“

Излезен како од списание. Никогаш нема да го видите да не е сто процентно спремен, со врвен стил. Сака спортска елеганција, а според неговата висина се му стои убаво. На настани секогаш носи костум кој е внимателно избран, соодветно комбиниран со вратоврска и чевли. Кога оди на патувања се облекува спортски, најчесто во фармерки и маичка, сето тоа надополнето со одлични патики кои се во согласнот со целокупниот излед. Кај него адут е и косата која го надополнува силниот моден впечаток за него.

Зоран Марковски- генерален директор на „Мак Аутостар“

Мотото на „Мерцедес“ е „Најдоброто или ништо“. Токму таков е и тој- бира само најдобро во облекувањето. Може да се каже дека е предводник на врвна елеганција. Најчесто во костум кој е како кроен за него, без детали кои бодат очи. Исклучителен во изборот на чевли и вратоврски. Дури и ставот му е одмерен и умерен. Вистински господин предодреден да биде во фокусот на добрата страна на модата и стилот.

Фото: Фејсбук

Можеби ќе ве интересира

Битиќи: За три месеци ќе стигнеме до бруто плата од 750 евра

Битиќи: За три месеци ќе стигнеме до бруто плата од 750 евра

Азески: Бизнисмените се за повеќе бизнис, а помалку историја на Балканот

Азески: Бизнисмените се за повеќе бизнис, а помалку историја на Балканот

Тинекс со поголеми профити во корона кризата

Тинекс со поголеми профити во корона кризата

За 24 часа биткоинот доживеа бум

За 24 часа биткоинот доживеа бум

Се бара поскапување на парното: Не чека ли „изгор“ зима?

Се бара поскапување на парното: Не чека ли „изгор“ зима?

Без данок тргување со криптовалути: ВМРО-ДПМНЕ веќе крои закон

Без данок тргување со криптовалути: ВМРО-ДПМНЕ веќе крои закон

Интервју Милан Самеш, Арикома: Сакаме да играме во првата лига на ИТ индустријата - одиме кон берза

Интервју Милан Самеш, Арикома: Сакаме да играме во првата лига на ИТ индустријата - одиме кон берза

Секоја државна компанија да котира на берза, јас сум радикална: Ексклузивно интервју со директорката за Загребска берза Ивана Гажиќ

Секоја државна компанија да котира на берза, јас сум радикална: Ексклузивно интервју со директорката за Загребска берза Ивана Гажиќ

Акционерски смени и продор на познати бизнисмени во подобри компании билдаат промет на берза: Кој направи раст од 30 отсто на блок трансакциите?

Акционерски смени и продор на познати бизнисмени во подобри компании билдаат промет на берза: Кој направи раст од 30 отсто на блок трансакциите?