23 Јуни, 2024
0.0274

МЕЏИТИ: Тројца до четворица пратеници може да преминат од Европскиот фронт во новото парламентарно мнозинство

Објавено во: Македонија 30 Мај, 2024

Добивај вести на Viber

Тројца до четворица пратеници може да преминат од Европскиот фронт во новото парламентарно мнозинство, изјави за ТВ21 Изет Меџити од коалицијата „Вреди“. Според него, двајцата пратеници на турската заедница немаат потенцијал да останат во опозиција, а потребна им е како што вели топлата рака на Владата. Меџити вели дека преговара со пратеници Албанци од Европскиот фронт.

„Многу е логично да започне трансфер од овој Фронт. Може и повеќе од тоа што го спомнав, 3-4 пратеници. Не очекувам реакција веднаш“, рече Меџити. 

Очекува да се формира Влада и тогаш вели дека ќе почнат процесите.

Можеби ќе ве интересира

Вереникот Ристе потресен од смртта на младата Мартина: Грчки душман и го одзеде животот!

Вереникот Ристе потресен од смртта на младата Мартина: Грчки душман и го одзеде животот!

Бизнисменот Јахоски се придружува на коалицијата на Мицкоски?

Бизнисменот Јахоски се придружува на коалицијата на Мицкоски?

„Парада на гордоста“ се одржа без инциденти

„Парада на гордоста“ се одржа без инциденти

САД: Изјавата на Мицкоски е во склад со Договорото од Преспа

САД: Изјавата на Мицкоски е во склад со Договорото од Преспа

Меџити: Прв вицепремиер не постои како функција во Законот, но ја има во владината регулатива

Меџити: Прв вицепремиер не постои како функција во Законот, но ја има во владината регулатива

На млад скопјанец му се слошило и починал пред домашните

На млад скопјанец му се слошило и починал пред домашните

„Сириза“ го повика Мицотакис да преземе мерки против Мицкоски: Побарајте санкции од САД!

„Сириза“ го повика Мицотакис да преземе мерки против Мицкоски: Побарајте санкции од САД!

Општина Сарај доби в.д. градоначалник

Општина Сарај доби в.д. градоначалник

Адвокатот на кратовчанката која ги уби сопругот и свекорот: Класичен пример на жртва на повеќегодишно насилство

Адвокатот на кратовчанката која ги уби сопругот и свекорот: Класичен пример на жртва на повеќегодишно насилство