24 Јануари, 2021
0.0199

Мицкоски образложи зошто треба да се воведе полициски час

Објавено во: Македонија, Корона Вирус 23 Ноември, 2020

Потребен е полициски час, само здрави луѓе може да ја кренат економијата, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за Сител. 

Тој вели дека поради политиките на власта одиме во бездна. 

„Ако воведеме полициски час тоа ќе се одрази негативно врз економијата. Доколку нема полициски час, тогаш единственото нешто што ни останува е голем број на граѓани да ги загубат своите животи. Ако мене ме прашате – само здрави луѓе може да ја покренат економијата“,  изјави Мицкоски.

Додава дека дека се воведуваат парадаксални мерки, од една страна се воведува кризна состојба, а се организираат предвремени локални избори во две општини.

За 24 часа во земјава има 35 починати од коронавирусот. 

Регистрирани се 387 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-174, Куманово-17,  Штип-19, Прилеп-12, Тетово-26, Велес-12, Битола-20, Охрид-1, Кавадарци-3, Гостивар-56, Гевгелија-1, Струмица-6, Крива Паланка-4, Радовиш-1, Крушево-3, Кочани-4, Пробиштип-2, Демир Хисар-1, Берово-1,  Валандово-2, Виница-1, Делчево-7, Свети Николе-7, Кичево-3, Неготино-4. 

фото Фејсбук

Можеби ќе ве интересира

ПОДЗЕМНА СООБРЌАЈНИЦА И ЧЕТИРИ 20 КАТНИЦИ - еве на што е ангажирана турската „Лимак“ на која и открија 97 непријавени работници

ПОДЗЕМНА СООБРЌАЈНИЦА И ЧЕТИРИ 20 КАТНИЦИ - еве на што е ангажирана турската „Лимак“ на која и открија 97 непријавени работници

ПОВИСОКА БРОЈКА НА ПРИЕМИ ВО БОЛНИЦА НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОВИД - за едно деноноќие имало 24 хоспитализации

ПОВИСОКА БРОЈКА НА ПРИЕМИ ВО БОЛНИЦА НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОВИД - за едно деноноќие имало 24 хоспитализации

Триста Македонци вчера го запоседнаа Врање - за еден ден отидоа пет автобуси, „епицентарот“ беше Лидл

Триста Македонци вчера го запоседнаа Врање - за еден ден отидоа пет автобуси, „епицентарот“ беше Лидл

Димче Арсовски до МЗ: Ако не е точно тоа што го кажа Брнабиќ, извинување барајте од неа, а не од нас

Димче Арсовски до МЗ: Ако не е точно тоа што го кажа Брнабиќ, извинување барајте од неа, а не од нас

АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДОРКА ПРЕЦИЗНА: Ветото на Бугарија носи бројни ризици

АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДОРКА ПРЕЦИЗНА: Ветото на Бугарија носи бројни ризици

КАКО ЌЕ ПРЕСЕЧЕ ПЕНДАРОВСКИ - за Законот за попис ќе праша правни експерти

КАКО ЌЕ ПРЕСЕЧЕ ПЕНДАРОВСКИ - за Законот за попис ќе праша правни експерти

(ФОТО) ЕДВАЈ ДОЧЕКАА РАБОТА ДО 21 ЧАСОТ - полни локали и ресторани

(ФОТО) ЕДВАЈ ДОЧЕКАА РАБОТА ДО 21 ЧАСОТ - полни локали и ресторани

НЕМА БРИШЕЊЕ НА ПРИДАВКАТА МАКЕДОНСКИ - од Комисијата категорични дека и натаму ќе ја употребуваат

НЕМА БРИШЕЊЕ НА ПРИДАВКАТА МАКЕДОНСКИ - од Комисијата категорични дека и натаму ќе ја употребуваат

НИТУ ИМАЛО, НИТУ ЌЕ ИМА ИЛЕГАЛНА ВАКЦИНАЦИЈА - МЗ тврди дека опозициската ВМРО-ДПМНЕ лаже

НИТУ ИМАЛО, НИТУ ЌЕ ИМА ИЛЕГАЛНА ВАКЦИНАЦИЈА - МЗ тврди дека опозициската ВМРО-ДПМНЕ лаже