23 Мај, 2019
0.0250

Мицкоски: Се ветувало ослободување од обвиненијата

Објавено во: Македонија 20 Октомври, 2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на прес-конференција изјави дека премиерот, Зоран Заев и неколкумина околу него го изневерија народот. 

Тој нагласи дека 8 луѓе од опозицијата го изневериле народот. Седум луѓе од оние кои гласаат, а се дел од неговата партија, веднаш ќе бидат исклучени од партијата. 

Се ветувало ослободување од обвиненијата, вели Мицкоски. 

„Гласањето се претвори во лов на пратеници“- додаде тој. 

Мицкоски рече дека не ги оправдува луѓето од опозицијата зошто гласаа. 

Можеби ќе ве интересира

Богоевски: Благодарам на честа, овие две години да ви служам вам и на нашата држава

Богоевски: Благодарам на честа, овие две години да ви служам вам и на нашата држава

Доколку бил на местото на Крсто Мукоски ќе поднел оставка

Доколку бил на местото на Крсто Мукоски ќе поднел оставка

Фонтаните во централното градско подрачје се чистат и подготвуваат

Фонтаните во централното градско подрачје се чистат и подготвуваат

Јавноста ќе има увид за тоа колку троши Пендаровски

Јавноста ќе има увид за тоа колку троши Пендаровски

Функционер на ВМРО-ДПМНЕ удрил лекар во Прилеп

Функционер на ВМРО-ДПМНЕ удрил лекар во Прилеп

Заев по оставката на Богоевски: Човек што си ја сака земјата до небото

Заев по оставката на Богоевски: Човек што си ја сака земјата до небото

Савески: Павле требаше да знае дека кој со ѓаволот тикви сади...

Савески: Павле требаше да знае дека кој со ѓаволот тикви сади...

Груби: Жал ми е за Богоевски и за неговиот близок член од семејството

Груби: Жал ми е за Богоевски и за неговиот близок член од семејството

Јовески верува дека Интерпол ќе ја објави потерницата за Груевски

Јовески верува дека Интерпол ќе ја објави потерницата за Груевски