12 Декември, 2018
0.3291
    ALK 8271.79    1.51%     BESK 9000    0%     KJUBI 1550    0%     KMB 5062.11    2.62%     MPT 47000.07    1.2%     MTUR 4850    0%     OKTA 4350    2.35%     REPL 70040    3%     RMDEN16 97.3    0.31%     RMDEN17 96.5    0%     SBT 1850    2.66%     STB 1280    0.13%     STIL 122    0.83%     TEL 298.64    1.23%     TNB 14150    1.07%     TTK 1245.37    1%     UNI 2231    -2.96%

Мицкоски со коментар за односите со Јанчев

Објавено во: Македонија 12 Октомври, 2018

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, демантира дека постои конкуренција и ривалски однос помеѓу него и потпретседателот Митко Јанчев.

- Ние се подготвуваме за избори и немаме намера да се справуваме со шпекулации на СДСМ по неуспешниот референдум. Со Јанчев имам добри односи, ова утро се слушнавме и зборувавме ", вели Мицкоски.

Тој додава дека на денешната седница на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ нема да бидат исклучени Јанчев и Даниела Рангелова, кои излегоа на гласање за време на референдумот. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски категорично ги отфрла како неточни информации.

- Ние дури не размислуваме за тоа, а не пак да го сториме. Во моментов треба да се насочиме на реалните проблеми - додаде Мицкоски.


Можеби ќе ве интересира

Ѓулистана Марковска: Каракачанов изгради кариера на Македонија

Ѓулистана Марковска: Каракачанов изгради кариера на Македонија

Во Кавадарци не се дише

Во Кавадарци не се дише

(ВИДЕО) Македонки играа оро на „Деспасито“, еве како тоа изгледа

(ВИДЕО) Македонки играа оро на „Деспасито“, еве како тоа изгледа

Сијарто кажа кога ЕУ треба да почне преговори со Македонија

Сијарто кажа кога ЕУ треба да почне преговори со Македонија

Нешков до Борисов: Зошто е оваа омраза кон „неосвестените" Македонци?

Нешков до Борисов: Зошто е оваа омраза кон „неосвестените" Македонци?

Југ: Секој си ги извади своите, а во притвор останавме само ние жртвените јагниња

Југ: Секој си ги извади своите, а во притвор останавме само ние жртвените јагниња

Вељаноски: Не можев да го исклучам микрофонот

Вељаноски: Не можев да го исклучам микрофонот

Толку беше: Еден затвор се откажа од штрајкување

Толку беше: Еден затвор се откажа од штрајкување

Ѓоргиев: Цар Самуил, Прличев и Светите браќа се личности на повеќе народи

Ѓоргиев: Цар Самуил, Прличев и Светите браќа се личности на повеќе народи