20 Февруари, 2019
0.6102
    ALK 8426.71    0.33%     CEVI 900    0%     GRNT 820.28    0.05%     KMB 5540.25    0.52%     MPT 51499.79    0.24%     MTUR 5100    -0.21%     OHB 6800.4    1.21%     REPL 75000    0%     RMDEN16 98.2    0%     RZUS 108    2.86%     SBT 2618.86    8.55%     STB 1254.88    0.18%     TEL 315    0.16%     TNB 15500    0.03%     TTK 1379.91    -0.01%     UNI 2285.84    2.07%

Мицкоски со коментар за односите со Јанчев

Објавено во: Македонија 12 Октомври, 2018

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, демантира дека постои конкуренција и ривалски однос помеѓу него и потпретседателот Митко Јанчев.

- Ние се подготвуваме за избори и немаме намера да се справуваме со шпекулации на СДСМ по неуспешниот референдум. Со Јанчев имам добри односи, ова утро се слушнавме и зборувавме ", вели Мицкоски.

Тој додава дека на денешната седница на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ нема да бидат исклучени Јанчев и Даниела Рангелова, кои излегоа на гласање за време на референдумот. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски категорично ги отфрла како неточни информации.

- Ние дури не размислуваме за тоа, а не пак да го сториме. Во моментов треба да се насочиме на реалните проблеми - додаде Мицкоски.


Можеби ќе ве интересира

Кирацовски: Дедото ме послуша, нема повеќе да работи таму

Кирацовски: Дедото ме послуша, нема повеќе да работи таму

Утре само условни казни за Кочан и Авировиќ?

Утре само условни казни за Кочан и Авировиќ?

Џафери кажа фала за поддршката од Бугарија за НАТО, Борисов задоволен

Џафери кажа фала за поддршката од Бугарија за НАТО, Борисов задоволен

Драги Рашковски му се закани на администраторот на веб-страната на претседателот Иванов

Драги Рашковски му се закани на администраторот на веб-страната на претседателот Иванов

УТРИНСКИ ФОКУС: Летаат откази, ама и нови „партиски“ вработувања- вреди ли животот во Македонија?

УТРИНСКИ ФОКУС: Летаат откази, ама и нови „партиски“ вработувања- вреди ли животот во Македонија?

Захариева по ратификацијата: Ќе се гради инфраструктура, патишта за заеднички развој на двете држави

Захариева по ратификацијата: Ќе се гради инфраструктура, патишта за заеднички развој на двете држави

Во Бугарија едногласно ратификуван пристапниот Протокол на Македонија во НАТО

Во Бугарија едногласно ратификуван пристапниот Протокол на Македонија во НАТО

Започна собирањето потписи: Познато кои тројца кандидати ќе одат самостојно на претседателски избори

Започна собирањето потписи: Познато кои тројца кандидати ќе одат самостојно на претседателски избори

Уште две вработувања во АД ЕЛЕМ на блиски до владини функционери

Уште две вработувања во АД ЕЛЕМ на блиски до владини функционери