14 Април, 2024
0.0266

МИЦКОСКИ ЗА ПЕНДАРОВСКИ: СДСМ бараше, бараше и најде човек кој ќе изгуби

Објавено во: Македонија 03 Април, 2024

Добивај вести на Viber

Лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски вечерва на дуелот со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на Канал 5 изјави дека Стево Пендаровски пак ќе биде избран за претседател на државата, затоа што имаат јасен план и визија за иднината на државата. 

Вели дека Пендаровски е претседател за сите и поддржува прогресивни политики. 

Мицкоски кажа дека СДСМ долго време бараше и најде човек кој ќе изгуби. Вели дека Пендаровски ќе доживее дебакл и дека не покажал баш ништо. Мицкоски кажа дека она што народот го изгуби, ќе биде надоместено откако нивната кандидатка Гордана Силјановска Давкова ќе победи. Според Мицкоски, Пендаровски не може да биде татко на нацијата затоа што не ја обединил нацијата. Ковачевски пак вели дека коалицискиот капацитет на Пендаровски е многу поголем. 

Можеби ќе ве интересира

Охрид СОС: „Дивелоп груп“ треба да го врати земјиштето, зошто не го изградил досега огромниот хотел

Охрид СОС: „Дивелоп груп“ треба да го врати земјиштето, зошто не го изградил досега огромниот хотел

„Новодишните“ куќарки нема да бидат тргнати од скопскиот плоштад, планирани се за настани

„Новодишните“ куќарки нема да бидат тргнати од скопскиот плоштад, планирани се за настани

Откажан митинг во Гостивар поради фатална сообраќајна несреќа

Откажан митинг во Гостивар поради фатална сообраќајна несреќа

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ го одбија „пазарот“ на ДУИ

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ го одбија „пазарот“ на ДУИ

Илир Мета: Поддршка за ВМРО-ДПМНЕ, верувам ги научи грешките од непотизмот

Илир Мета: Поддршка за ВМРО-ДПМНЕ, верувам ги научи грешките од непотизмот

Се омажи ќерката на Бранко Црвенковски

Се омажи ќерката на Бранко Црвенковски

Македонија ќе признае геноцид во Сребреница

Македонија ќе признае геноцид во Сребреница

Тошковски: Конечно најдов време за семејството

Тошковски: Конечно најдов време за семејството

Вандализирани „урни“ во Могилата на непобедените

Вандализирани „урни“ во Могилата на непобедените