23 Април, 2019
0.0256

Мобилните комбиња на УЈП, од понеделник во Аеродром

Објавено во: Мои пари 02 Февруари, 2013

Во понеделник (4 февруари), пред зградата на Управата за јавни приходи (УЈП) пред Општина Аеродром ќе бидат поставени мобилни даночни шалтери. Преку опремено комбе како даночна канцеларија, граѓаните и фирмите , ќе имаат можност да ги добијат сите даночни услуги и информации, поточно да ги достават сите видови даночни пријави и да ги подигнат сите документи што ги издава УЈП. Целта на оваа активност на УЈП е да се овозможи достапност на услугите, како и да се зголеми ефикасноста и ефективноста на мобилните даночни шалтери и на тој начин да се задоволат потребите на граѓаните и правните субјекти.  

Можеби ќе ве интересира

Антистресен шопинг со поврат на средства: Комплетен изглед за вашата матурска приказна

Антистресен шопинг со поврат на средства: Комплетен изглед за вашата матурска приказна

„Финансиска училница” во реализација на Комерцијална банка АД Скопје

„Финансиска училница” во реализација на Комерцијална банка АД Скопје

Comtrade System Integration Adriatic сега е Microsoft Licensing Solution Partner во Северна Македонија и Косово

Comtrade System Integration Adriatic сега е Microsoft Licensing Solution Partner во Северна Македонија и Косово

Улични дефекти на овие скопски улици

Улични дефекти на овие скопски улици

ИМА ПРЕНАСОЧУВАЊЕ: Сообраќајка го стави во прекин автопат Скопје-Велес

ИМА ПРЕНАСОЧУВАЊЕ: Сообраќајка го стави во прекин автопат Скопје-Велес

Државна лотарија започнa со приредување на ЛОТО 7: Лото играта од сега со нови правила и нов изглед

Државна лотарија започнa со приредување на ЛОТО 7: Лото играта од сега со нови правила и нов изглед

Промовиран готвачот „Најдоброто од македонската кујна“ од Давор Панчевски во „Литература.мк“

Промовиран готвачот „Најдоброто од македонската кујна“ од Давор Панчевски во „Литература.мк“

Десет причини зошто идните студенти треба својот кариерен пат да го започнат со упис на УКИМ

Десет причини зошто идните студенти треба својот кариерен пат да го започнат со упис на УКИМ

(ФОТО) ЈП Водовод и канализација изведе редок тип на интервенција под железничките пруги

(ФОТО) ЈП Водовод и канализација изведе редок тип на интервенција под железничките пруги