28 Мај, 2022
0.0242

МОЕТО АНГЕЛЧЕ, МОЈАТА АН, МОЈАТА СВЕТЛИНА И БОЖЕСТВЕНА ЉУБОВ - Јулија и пријателите се збогуваат со прерано починатата Андријана

Објавено во: Македонија 13 Мај, 2022

Денеска ќе биде погребана Андријана Мациева, уметница, ќерка на водителката и пејачка Јулија.

Јулија Мациева со бескрајна болка прфеку социјалната мрежа фејсбук соопшти дека денеска телото на нејзината ќерка ќе биде изложено во капела на градските гробишта во Бутел. 

„Телото на моето ангелче, на мојата Андријана, на мојата Ан, мојата светлина, божествена љубов и добрина, ќе биде изложено денеска петок, 13.05, во 14 часот, во капелата на градските гробишта Бутел“, пишува Јулија.

Моја Ан, летај мајкино со ангелите, низ болка се збогува Јулија. 

Речиси цело Скопје, сите нејзини роднини, пријатели и познајниоци, низ болка се збогуваат со младата Андријана, која за жал, ја изгуби битката со ракот по долго боледување.

„Најдрага Јуле, тажно-претажно, неприфатливо..... најискрено и најдлабоко сочувство драга моја. Не постојат зборови на утеха за ваква загува. Нека почива во мир, Царство Небесно, а таа ангел - како на Земјата, така и на Небото. Светол нека и е патот, во мир нека си почива. Имаше уште толку убавина од својата убавина да му пружи на овој свет“, пишува пријателка.

„Патувај ангелу мил! Спокој на твојата млада душичка! Сочувство мила Јуле!“, е еден од коментарите.

„Патувај Ангелу во небесната висина.. ангели нека те чуваат. Ангел на земјата, ангел на небото! Обој го небото со најубави бои! Андрианче непребол си Почивај во мир убавино. Сочувство Јуле, Господ да ти даде сила да ја издржиш оваа болка“, се вели во еден од коментарите.

Фактор изразува длабоко сочувство за големата загуба на Јулија.

Можеби ќе ве интересира

Со нов Закон ќе се деполитизира администрацијата

Со нов Закон ќе се деполитизира администрацијата

Осомничените за измама при купување парцели за изградба на фотонапонски централи на распит во Кривичниот суд

Осомничените за измама при купување парцели за изградба на фотонапонски централи на распит во Кривичниот суд

Шаќири: Стручното образование обезбедува побрзо финансиско осамостојување

Шаќири: Стручното образование обезбедува побрзо финансиско осамостојување

Премиерот Ковачевски на гости кај игуменот на манастирот Св. Јован Бигорски, Епископ Антаниски г. Партениј

Премиерот Ковачевски на гости кај игуменот на манастирот Св. Јован Бигорски, Епископ Антаниски г. Партениј

Две лица уапсени поради киднапирање и закани упатени кон трето лице

Две лица уапсени поради киднапирање и закани упатени кон трето лице

ССМ: Бесими да си прочита што му е предвидено во Закон и во Колективен договор

ССМ: Бесими да си прочита што му е предвидено во Закон и во Колективен договор

ПЕЦАКОВ, КУЗЕСКА, МИТЕВА... „СЛОЖНО“ ВО АМЕРИКА - новите ѕвезди на политиката во Македонија се на студиски престој во САД

ПЕЦАКОВ, КУЗЕСКА, МИТЕВА... „СЛОЖНО“ ВО АМЕРИКА - новите ѕвезди на политиката во Македонија се на студиски престој во САД

18-годишник со „Пасат“ усмрти пешак

18-годишник со „Пасат“ усмрти пешак

СЕ ОГЛАСИ БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ: Голема грешка беше Договорот со Бугарија и формирањето на Мешовитата историска комисија

СЕ ОГЛАСИ БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ: Голема грешка беше Договорот со Бугарија и формирањето на Мешовитата историска комисија