01 Октомври, 2022
0.0223

НОВА – нов видео портал на Борјан Јовановски и Билјана Секуловска

Објавено во: Мои пари 17 Јануари, 2013

Добивај вести на Viber

Вечерва стартуваше новиот Видео Портал- НОВА. Во новиот проект се обединети неколку новинари од поранешната А1 Телевизија: Борјан Јовановски како главен и одговорен уредник на НОВА, потоа Биљана Секуловска, Менче Атанасова-Точи, Сашка Бубевска, Сашка Цветковска и Дамјан Варошлија. На НОВА секојдневно ќе се емитуваат вести, стории и интервјуа, како и емисии (неколку пати неделно). Основачи на НОВА се новинарите Биљана Секуловска и Борјан Јовановски.

Можеби ќе ве интересира

Слога Пром го отвори Тенискиот клуб Слога во Кавадарци

Слога Пром го отвори Тенискиот клуб Слога во Кавадарци

Скопје Сити Мол: Концертот на Каролина Гочева e презакажан за 02.10

Скопје Сити Мол: Концертот на Каролина Гочева e презакажан за 02.10

Две сребра и една бронза за македонските каратисти на Светската Универзијада

Две сребра и една бронза за македонските каратисти на Светската Универзијада

ЕБРД и Шпаркасе Банка АД Скопје со поддршка на мали бизниси во Северна Македонија

ЕБРД и Шпаркасе Банка АД Скопје со поддршка на мали бизниси во Северна Македонија

Пакомак: Наша цел е до 2030 година 70 проценти од отпадот од пакување да се селектира и рециклира

Пакомак: Наша цел е до 2030 година 70 проценти од отпадот од пакување да се селектира и рециклира

„Капут од мов“ од Стефан Тиќми е поетски роман за созревањето

„Капут од мов“ од Стефан Тиќми е поетски роман за созревањето

Tимот на Реплек волонтираше за помош за бездомниците во рамки на глобалната иницијатива ‘Петок за заедницата’

Tимот на Реплек волонтираше за помош за бездомниците во рамки на глобалната иницијатива ‘Петок за заедницата’

ФАНТАСТИЧНИ 18 МИЛИОНИ ДЕНАРИ КАЈ ИГРАЧИТЕ НА ВИДЕОЛОТАРИЈА ЗА ЕДНА НЕДЕЛА

ФАНТАСТИЧНИ 18 МИЛИОНИ ДЕНАРИ КАЈ ИГРАЧИТЕ НА ВИДЕОЛОТАРИЈА ЗА ЕДНА НЕДЕЛА

Две финалиња за македонските каратисти на Светската Универзијада

Две финалиња за македонските каратисти на Светската Универзијада