30 Мај, 2024
0.9717

Ново екстра модерно казино „Luxor“ сопственост на APEX на граничниот премин Блаце!

Објавено во: Мои пари 18 Април, 2024

Добивај вести на Viber

На вкупна површина од 4000 м2, сместено на граничниот премин Блаце, започна со работа новото екстра модерно казино „Luxor“ сопственост на APEX, австрискиот супер бренд во индустријата игри на среќа. Казиното е на површина од 2500 м2 и располага со 317 електронски апарати и 15 маси за жива игра. Во рамки на „Luxor“ има и модерен хотел со 4 sвезди кои овозможува капацитети за преноќување во 15 луксузно уредени соби со богата гастрономска понуда и ултра квалитетна испорака на услугите димензионирани и за индивидуалните очекувања на гостите.

Хотелскиот комплекс и казиното „Luxor“ се изградени по најсовремените светски архитектонски стандарди за екстерно и ентериерно уредување, кој има одличен капацитет да ги задоволи сите желби на традиционалните играчи.


Искусните играчи веќе се уверуваат дека „Luxor“ не заостанува ни милиметар во понудата која ја имаат најреномираните казина во Европа и светот. Гостите се пречекани од грижливо избран персонал кој со својата харизма создава амбиент дека сите гости се третирани по највисоки ВИП критериуми. Казиното „Luxor“ за своите верни гости овозможува преку посебни програми за лојалност да уживаат индивидуални привилегии.

Светски познатиот бренд APEX досега во македонската понуда на игри на среќа учествуваше со 16 автомат клубови. Казиното „Luxor“ е нов амбициозен проект на оваа компанија во Северна Македонија која сега влегува и во сегментот на жива игра.

Тимот на APEX во наредниот период ќе организира спектакуларна свеченост со регионални музички артисти, со која казиното „Luxor“ ќе биде претставено со сиот свој сјај. 

ПР Објава

Можеби ќе ве интересира

МТЕЛ станува официјален партнер на Пасворд Продукција

МТЕЛ станува официјален партнер на Пасворд Продукција

Поставена хипербарна комора во Клиника Жан Митрев Кислородни третмани за побрзо заздравување и регенерација на организмот

Поставена хипербарна комора во Клиника Жан Митрев Кислородни третмани за побрзо заздравување и регенерација на организмот

За оваа работа во Македонија нудат и до 1 000 евра бонус за добредојде: Се бара само 1 услов, а може да се работи и од дома!

За оваа работа во Македонија нудат и до 1 000 евра бонус за добредојде: Се бара само 1 услов, а може да се работи и од дома!

Крушево: Вашата следна дестинација за планински велосипедизам! Бесплатно изнајмување на велосипеди, секој викенд, цел јуни!

Крушево: Вашата следна дестинација за планински велосипедизам! Бесплатно изнајмување на велосипеди, секој викенд, цел јуни!

East Gate Mall и групацијата LPP донираа матурски комбинации на социјално ранливи средношколци од Скопје

East Gate Mall и групацијата LPP донираа матурски комбинации на социјално ранливи средношколци од Скопје

Поголема финансиска писменост за здрава финансиска иднина – СН Осигурителен Брокер започна проект за финансиска писменост кај младите

Поголема финансиска писменост за здрава финансиска иднина – СН Осигурителен Брокер започна проект за финансиска писменост кај младите

Nvidia ја продолжи серијата позитивни изненадувања

Nvidia ја продолжи серијата позитивни изненадувања

По успешната деловна година, НЛБ Банка ќе исплати дивиденда во висина од 36,6 милиони евра

По успешната деловна година, НЛБ Банка ќе исплати дивиденда во висина од 36,6 милиони евра

Galaxy AI доаѓа на новиот Galaxy Watch и дополнително ги мотивира корисниците да го следат своето здравје

Galaxy AI доаѓа на новиот Galaxy Watch и дополнително ги мотивира корисниците да го следат своето здравје