19 Јуни, 2021
0.0246

Обезбедување ќе го следи Заев додека скија

Објавено во: Македонија 14 Јануари, 2019

Прес-службата на Владата испрати информација дека премиерот Зоран Заев за време на зимскиот одмор во Германија ќе користи службено обезбедување и дека трошоците му се платени од негова приватна сметка.

- Претседателот на Владата е во приватна посета на Германија и користи слободни денови. Сите трошоци за авионски билети, хотелско сместување и се поврзано со престојот се целосно во приватна режија покриени од страна на премиерот Заев. Заедно со премиерот во согласност со законите по службена должност е присутно и обезбедување - гласи потврдата што ја доби „Фактор“ од прес-службата на Владата.

Засега нема потврда во кој туристички центар ќе зимува Заев, но се претпоставува дека тој нема да му откаже верност на скијањето како негова омилена туристичка активност. Во минатото беше чест посетител на скијачките терени во Маврово и Бугарија, а лани со своето семејство беше во Италија.

Можеби ќе ве интересира

Професорот Дејан Трајковски предупредува дека индискиот сој може да донесе кошмар

Професорот Дејан Трајковски предупредува дека индискиот сој може да донесе кошмар

Колку активни случаи на коронавирус имаме во Македонија?

Колку активни случаи на коронавирус имаме во Македонија?

Поројни дождови ќе има во источните делови на Македонија

Поројни дождови ќе има во источните делови на Македонија

Ако патувате кон Србија, ќе чекате на Табановце

Ако патувате кон Србија, ќе чекате на Табановце

Димитров се пожали дека од Договорот за добрососедство не е ништо исполнето

Димитров се пожали дека од Договорот за добрососедство не е ништо исполнето

Вредни се како мравки, со години не заминале на одмор, а сега имаат и нова мака

Вредни се како мравки, со години не заминале на одмор, а сега имаат и нова мака

СЕ ВАКЦИНИРАВ ВО ВРАЊЕ - како медицинско лице во Македонија не добив ниту термин за вакциницаија, вели Марија Илиева

СЕ ВАКЦИНИРАВ ВО ВРАЊЕ - како медицинско лице во Македонија не добив ниту термин за вакциницаија, вели Марија Илиева

КРАЈНО ВРЕМЕ Е МАКЕДОНИЈА ДА ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ - Курц и Заев со заедничка констатација

КРАЈНО ВРЕМЕ Е МАКЕДОНИЈА ДА ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ - Курц и Заев со заедничка констатација

АКО СТЕ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ВО БЕЛГРАД СО АСТРАЗЕНЕКА - таму мора да одите и по втората доза

АКО СТЕ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ВО БЕЛГРАД СО АСТРАЗЕНЕКА - таму мора да одите и по втората доза