06 Декември, 2019
0.0199

Oд кого Гајсер ги добил „бомбите“?

Објавено во: Македонија 13 Август, 2019

Италијанскиот новинар Ларис Гајсер од Ла Верита негира дека е нечија продолжена рака и одбива да открие од каде ги поседува аудио снимките, кои ги објави за случајот „Рекет“. 

На прашање дали се познава со поранешниот премиер Никола Груевски, Гејсер вели дека имал контакти со луѓе на Груевски од минатото, но дека лично не го познава ниту него ниту унгарскиот премиер, Виктор Орбан.

„Си ја работам работата како коментатор на настаните и верувам во она што го работам“, рече тој. 

Гајсер не најави дали ќе продолжи со објавување на нови разговори.

Можеби ќе ве интересира

Кој ќе биде новиот државен ревизор?

Кој ќе биде новиот државен ревизор?

Нема апанажа за Катица Јанева

Нема апанажа за Катица Јанева

Да им се суди во Хаг, бараат обвинетите за упадот во Собранието

Да им се суди во Хаг, бараат обвинетите за упадот во Собранието

Камчев: Сите што платиле реклама во 1ТВ, сите биле гонети од Јанева и Боки 13

Камчев: Сите што платиле реклама во 1ТВ, сите биле гонети од Јанева и Боки 13

Груевски до Пендаровски: „Заедничката“ историја стана „Бугарска“

Груевски до Пендаровски: „Заедничката“ историја стана „Бугарска“

Илија Димовски ќе предложи да не и се дава апанажа на Катица Јанева

Илија Димовски ќе предложи да не и се дава апанажа на Катица Јанева

ЖЕШКО ВО СУД: Камчев и Боки13 со различни тврдења-каде е торбата „Луј Витон“

ЖЕШКО ВО СУД: Камчев и Боки13 со различни тврдења-каде е торбата „Луј Витон“

Бујар Османи: Постојат земји со двојазична банкнота и воена униформа

Бујар Османи: Постојат земји со двојазична банкнота и воена униформа

КАМЧЕВ СВЕДОЧИ: Му кажав на Заев за „Рекет“ - тој ме прати со доказите директно кај Рускоска

КАМЧЕВ СВЕДОЧИ: Му кажав на Заев за „Рекет“ - тој ме прати со доказите директно кај Рускоска