18 Ноември, 2019
0.0176

Од утре парно, а во ноември и сметки за исклучените од системот

Објавено во: Мои пари 12 Октомври, 2012

Од утре и официјално почнува грејната сезона за оваа година. Претходните седмици се правеа контроли на системот, а до граѓаните се апелираше да ги поправат дефектите во своите станови. Во меѓувреме се работат пресметките и за исклучените граѓани, кои за време на грејната сезона ќе треба да плаќаат по 10 денари за метар квадратен, освен во случај кога целата зграда колективно е исклучена од системот. Првите сметки за нив ќе бидат испорачани идниот месец

Можеби ќе ве интересира

Ротаракт Клуб Скопје ја започна еколошката акција „Ротаракт Шума“, со садење дрва во општина Аеродром

Ротаракт Клуб Скопје ја започна еколошката акција „Ротаракт Шума“, со садење дрва во општина Аеродром

Прекин на водоснабдувањето во Студеничани

Прекин на водоснабдувањето во Студеничани

Дефектот во Ченто е саниран

Дефектот во Ченто е саниран

Првото вино од годинешната берба наговестува добра винска година

Првото вино од годинешната берба наговестува добра винска година

Со Рамстор Мол до поубави новогодишни празници

Со Рамстор Мол до поубави новогодишни празници

Прекинато е водоснабдувањето на повеќе улици

Прекинато е водоснабдувањето на повеќе улици

ВРЕМЕ Е! Разбуди ја свеста и кажи стоп на смртта на патиштата

ВРЕМЕ Е! Разбуди ја свеста и кажи стоп на смртта на патиштата

Дефектот во Центар е саниран

Дефектот во Центар е саниран

Иновациите и нивното влијание врз заштита на животната средина во фокусот на последниот ден од Самитот Македонија2025

Иновациите и нивното влијание врз заштита на животната средина во фокусот на последниот ден од Самитот Македонија2025