27 Октомври, 2020
0.0236

Оливер Спасовски си го казни партискиот лидер Заев за неносење кацига

Објавено во: Македонија 23 Септември, 2020

Некогаш не е лесно да се практикува функцијата. Некогаш мора да му се пише казна дури и на сопствениот партиски лидер. 

Вчера, за сторен сообраќаен прекршок, неносење заштитна кацига, Министерството за внатрешни работи ги казни премиерот Зоран Заев, вицепремиерот Љупчо Николовски и министерот Венко Филипче.

Ова за Фактор го потврдија и од Министерството за внатрешни работи.

Казните следуваат откако во последниве неколку дена на социјалните мрежи се врти видеото во кое тројцата државни функционери возат мотори без да носат кацига.

Од платните налози што ги објавија некои портали, се гледа дека на тројцата државни функционери издадени им се платни налози во висина од 50 евра.

Заев, Николовски и Филипче биле сопрени на булеварот Гоце Делчев во близина на Владата пред три дена.

МВР последните денови врши засилени контроли во сообраќајот низ државата.

Можеби ќе ве интересира

Последен ден како пратеници, координаторот ги испрати Лукаревска и Зекири

Последен ден како пратеници, координаторот ги испрати Лукаревска и Зекири

РЕШЕНИЕ НЕ СЕ НАЈДЕ: Операторите ги гасат сите странски и домашни програми

РЕШЕНИЕ НЕ СЕ НАЈДЕ: Операторите ги гасат сите странски и домашни програми

Мила Царовска: Актуелниот модел на настава останува до крајот на учебната година

Мила Царовска: Актуелниот модел на настава останува до крајот на учебната година

Ангеловски беше припадник на специјалците „Тигри“ и немаше други коморбидитети: Д-р. Неделкова за Фактор

Ангеловски беше припадник на специјалците „Тигри“ и немаше други коморбидитети: Д-р. Неделкова за Фактор

Заев ќе прави ПЦР тест иако немал директен контакт со Спасовски

Заев ќе прави ПЦР тест иако немал директен контакт со Спасовски

Деспотовски: Петмина од новите членови на УО на ФИТР веќе работеа со нас, тие не одлучуваат за грантовите

Деспотовски: Петмина од новите членови на УО на ФИТР веќе работеа со нас, тие не одлучуваат за грантовите

Лукаревска и Зеќири поднесоа оставки во Собранието

Лукаревска и Зеќири поднесоа оставки во Собранието

Почна со работа уште еден пункт за тестирање на ИЈЗ, дневно ќе се прават до 2000 теста

Почна со работа уште еден пункт за тестирање на ИЈЗ, дневно ќе се прават до 2000 теста

Хроничо болните да се ослободат од работа бара лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

Хроничо болните да се ослободат од работа бара лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски