19 Декември, 2018
0.5157
    ADIN 660    -5.71%     ALK 8200    -0.24%     GRNT 800    0.72%     KMB 5023.88    -0.5%     MPT 47000    0.61%     MTUR 4900    0%     RADE 1800    -0.88%     RMDEN16 96.2    -0.82%     STB 1285.06    -0.08%     TTK 1245    0%     USJE 23000    -2.13%     ZLRB 6170    0%

„ОПОЗИЦИСКА ЧИСТКА“: Ова се функционерите кои добија „црвен“ од ВМРО ДПМНЕ

Објавено во: Македонија 23 Октомври, 2018

Одржан ЦК на ВМРО ДПМНЕ каде паднаа одлуки за исклучување на високи сегашни и поранешни функционери.

Александар Николоски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ доцна синоќа кажа дека 

ВМРО-ДПМНЕ завршува со хипотеките од минатото, доживува своја катарза и продолжува напред силно, реформирано и единствено во идејата за Македонија.

Велејќи дека партијата секогаш успевала да се „прочисти“ и да се врати на идеалите и корените на ВМРО, и да се погледне во очи со својот народ, со македонскиот народ Николовски кажа дека На иницијатива на Претседателот на партијата, Христијан Мицкоски, Централниот Комитет разгледал предлог за рарешување на Потпретседателот на партијата, Митко Јанчев, и членот на Извршниот Комитет, Констадин Богданов.

Централниот Комитет, додаде Николовски заради истите причини побара од матичните општински комитети да поведе дисциплинска постапка и да ги исклучат од членство Сашо Мијалков и Никола Тодоров.

Пратениците кои се на листата „ЗА“ уставни измени, Николовски вели дека се бара да го вратат мандатот и да дадат оставки.

Можеби ќе ве интересира

Наместо да ги зголеми квотите со лекови, Фондот ќе им ги скрати на поголемите аптеки

Наместо да ги зголеми квотите со лекови, Фондот ќе им ги скрати на поголемите аптеки

ВМРО-ДПМНЕ ќе ги бојкотира измените на Уставот, за нив тоа е фарса

ВМРО-ДПМНЕ ќе ги бојкотира измените на Уставот, за нив тоа е фарса

Колку продолжени викенди ќе имаме во 2019 година?

Колку продолжени викенди ќе имаме во 2019 година?

Приведен Скопјанец: Запленети околу 515 килограми марихуана на ГП Богородица

Приведен Скопјанец: Запленети околу 515 килограми марихуана на ГП Богородица

Груевски избега од затвор, но не и од загадениот воздух

Груевски избега од затвор, но не и од загадениот воздух

Стојанче Ангелов по стапките на Срѓан Керим и Никола Груевски

Стојанче Ангелов по стапките на Срѓан Керим и Никола Груевски

Интерпелација за Димитров

Интерпелација за Димитров

Познато кој ќе биде а кој нема да биде помилуван за крвавиот четврток

Познато кој ќе биде а кој нема да биде помилуван за крвавиот четврток

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Тричковски, Цаноски, Фрчкоски....Кој се беше на номинирањето на Заев за Нобеловец

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Тричковски, Цаноски, Фрчкоски....Кој се беше на номинирањето на Заев за Нобеловец