19 Јуни, 2021
0.0314

ОВА СЕ СИТЕ КАНДИДАТИ: СДСМ на избори со тандем носители во сите изборни единици

Објавено во: Македонија 10 Март, 2020

Со двајца носители на листи владеачката СДСМ оди на избори.

Во тандем на маж и жена партијата на Заев ќе трча на овие избори а кандидатите официјално беа претставени доцна синоќа.

По полноќ, лидерот Заев ги „качуваше на сцена“ сите носители во изборните единици .

Имено, во „кецот“ носители на листата се Никола Димитров и Мила Царвоска, во двојката одат техничкиот премиер Оливер Спасовски и Соња Лукаревска.

Третата изборна единица им припадна на партискиот генерален секретар Љупчо Николовски и Јагода Шахпаска додека четвроката ја предводи самиот Заев заедно со Соња Мираковска.

Петката им отпадна на тандемот Шекеринска - Митревски додека во шеската ќе трчаат Билал Касами и Фаница Николовска.

За Заев овие личности ќе и ја донесат големата победа на СДСМ на 12 април, додавајќи дека со ваква понуда нема дилема дека тие ќе бидат победници на изборите.


Можеби ќе ве интересира

Димитров се пожали дека од Договорот за добрососедство не е ништо исполнето

Димитров се пожали дека од Договорот за добрососедство не е ништо исполнето

Вредни се како мравки, со години не заминале на одмор, а сега имаат и нова мака

Вредни се како мравки, со години не заминале на одмор, а сега имаат и нова мака

СЕ ВАКЦИНИРАВ ВО ВРАЊЕ - како медицинско лице во Македонија не добив ниту термин за вакциницаија, вели Марија Илиева

СЕ ВАКЦИНИРАВ ВО ВРАЊЕ - како медицинско лице во Македонија не добив ниту термин за вакциницаија, вели Марија Илиева

КРАЈНО ВРЕМЕ Е МАКЕДОНИЈА ДА ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ - Курц и Заев со заедничка констатација

КРАЈНО ВРЕМЕ Е МАКЕДОНИЈА ДА ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ - Курц и Заев со заедничка констатација

АКО СТЕ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ВО БЕЛГРАД СО АСТРАЗЕНЕКА - таму мора да одите и по втората доза

АКО СТЕ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ВО БЕЛГРАД СО АСТРАЗЕНЕКА - таму мора да одите и по втората доза

МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИН Е УАПСЕН - во камион со македонски ознаки во Драч се откриени рекордни 300 килограми кокаин

МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИН Е УАПСЕН - во камион со македонски ознаки во Драч се откриени рекордни 300 килограми кокаин

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ НАЈАВИ ПРОМЕНА НА ИМЕТО НА ФФМ, вели - репрезентацијата е на Северна Македонија

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ НАЈАВИ ПРОМЕНА НА ИМЕТО НА ФФМ, вели - репрезентацијата е на Северна Македонија

БУГАРСКИТЕ МЕДИУМИ ТВРДАТ ДЕКА ЗАЕВ ПРЕДЛОЖИЛ ПЕТ ВАРИЈАНТИ ЗА КОМПРОМИС - Владата демантира, велат, разговаравме за можности

БУГАРСКИТЕ МЕДИУМИ ТВРДАТ ДЕКА ЗАЕВ ПРЕДЛОЖИЛ ПЕТ ВАРИЈАНТИ ЗА КОМПРОМИС - Владата демантира, велат, разговаравме за можности

КАВАДАРЧАНЕЦ НАПАДНАЛ ЧЕТВОРИЦА СВОИ СОГРАЃАНИ - едниот и со остар предмет, и завршил во болница

КАВАДАРЧАНЕЦ НАПАДНАЛ ЧЕТВОРИЦА СВОИ СОГРАЃАНИ - едниот и со остар предмет, и завршил во болница