20 Јуни, 2024
0.0256

Патувајте удобно и сигурно со Mastercard World Debit од Халкбанк

Објавено во: Мои пари 30 Мај, 2024

Добивај вести на Viber

Време е кога интензивно почнуваме да размислуваме каде да го поминеме годишниот одмор.Без разлика дали ќе се одлучиме за активен или пасивен одмор, патувањето е секогаш можност да се создадат нови спомени. Но притоа, многу е добро да се ​​има кредитна картичка за меѓународно патување бидејќи може да обезбеди низа придобивки и заштита додека патуваме. Токму таква е Mastercard World Debit - кредитна картичка издадена од Халкбанк која влегува во категоријата Премиум дебитни платежни картички.

Mastercard World Debit картичката е наменета за физички лица со редовни месечни примања кои се приматели на плата или пензија во Халкбанк АД Скопје. Користењето на картичката е без провизија за плаќање во трговската мрежа и без провизија за подигнување на готовина од банкоматите во Р.С. Македонија.

Оваа картичка, која се печати на пластика која се рециклира и е со уникатен дизајн со движењето на Балканскиот рис кој е национален симбол на државата, нуди низа предности и привилегии во земјата и во странство. Па така, сопственикот на ваква картичка добива СМС инфо без надомест, информација за секоја трансакција и состојба на сметка, електронско и мобилно банкарство и истата е без еднократен надомест и без надомст за месечно одржување, како и без надомест за повлекување на средства од сите банкомати во земјава.

Со самото врачување на картичката клиентот стануваи  дел од програмата Lounge Key која нуди можност за поудобно патување. Секој сопственик на Mastercard World Debit картичкатадобива бесплатен пристап во ВИП салоните на аеродромите во Скопје, Белград, Виена, Софија и Истанбул кои нашите граѓани најчесто ги користат за меѓунарони летови, додека за останатите, секој влез ќе биде наплатен.

Исто така со станување на дел од семејството на Mastercard World Debit на Халкбанк бесплатно се добива и услугата Асистенција на пат – пакет Европа од Халк Осигурување која е многу значајна за сите оние кои патуваат со возило.Повеќе информации за оваа поволност можете да прочитате на следниот линк Македонски - Mastercard World Debit (halkbank.mk)

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

Од Идеја до Инвестиција преку програмата #ИмамИдеја на Стартап Клуб Скопје

Од Идеја до Инвестиција преку програмата #ИмамИдеја на Стартап Клуб Скопје

Македонска премиера на целосно новиот Volkswagen Tiguan

Македонска премиера на целосно новиот Volkswagen Tiguan

„Славиме заедно – 100 години Прилепска Пиварница“

„Славиме заедно – 100 години Прилепска Пиварница“

А1 Македонија објави стратегиска соработка со ФИНКИ

А1 Македонија објави стратегиска соработка со ФИНКИ

ИМЛЕК ОАЗА – 100% посни напитоци од овес и бадем

ИМЛЕК ОАЗА – 100% посни напитоци од овес и бадем

ШПАРКАСЕ СО ШП-АРТ-УМЕТНОСТ: одбрани се 10-те финалисти што ќе учествуваат на годинешното издание на „Вевчански видувања“

ШПАРКАСЕ СО ШП-АРТ-УМЕТНОСТ: одбрани се 10-те финалисти што ќе учествуваат на годинешното издание на „Вевчански видувања“

Како да се едуцираат пушачите внимателно да избираат алтернативи кога со закон не смеете да гикомуницирате овие производи?

Како да се едуцираат пушачите внимателно да избираат алтернативи кога со закон не смеете да гикомуницирате овие производи?

Донација од 2 милиони денари за Клиниката за хируршки болести „Св. Наум Охридски“ Скопје од Спорт Лаиф Обложувалници

Донација од 2 милиони денари за Клиниката за хируршки болести „Св. Наум Охридски“ Скопје од Спорт Лаиф Обложувалници

ПРВИ ПРЕД СИТЕ: ВИДЕОЛОТАРИЈА КАСИНОС АВСТРИЈА ОДБЕЛЕЖА ЈУБИЛЕЈ-10 ГОДИНИ УСПЕШНА РАБОТА

ПРВИ ПРЕД СИТЕ: ВИДЕОЛОТАРИЈА КАСИНОС АВСТРИЈА ОДБЕЛЕЖА ЈУБИЛЕЈ-10 ГОДИНИ УСПЕШНА РАБОТА