21 Март, 2018
0.0702

(ГАЛЕРИЈА) Пламени јазици на Архитектонски факултет, стигна пожарна

Објавено во: Македонија, Галерија 09 Ноември, 2017

Пламени јазици го опфатија најгорниот кат на Архитектонски факултет во Скопје лоциран непосредно до булеварот Партизански одреди. 


Поради ограничениот приод имаше мало доцнење на противпожарните екипи, но тие сега се пристигнати на местото на пожарот и можат да започнат акција за гасење на пламените јазици. 


Пожарот се шири доста брзо и голем чад е видлив од голема далечина. Во околината на факултетот се собираат и граѓани кои се загрижени за состојбата. 

Засега немаме информации за повредени студенти или професори. 

ФОТО: ФАКТОР

Можеби ќе ве интересира

Повторно снег во Македонија

Повторно снег во Македонија

Саљији: Довербата е разнишана поради одлуката јавниот обвинител да го преквалификува обвинението за Алмир

Саљији: Довербата е разнишана поради одлуката јавниот обвинител да го преквалификува обвинението за Алмир

Министерот за правда поднесе оставка

Министерот за правда поднесе оставка

Прилепчани бараат попис, велат Законот за јазици ќе доведе до разнебитување

Прилепчани бараат попис, велат Законот за јазици ќе доведе до разнебитување

Македонија и возвраќа на Грција, чија нацрт-спогодба ќе победи?

Македонија и возвраќа на Грција, чија нацрт-спогодба ќе победи?

Делчевец почина во Мајами, се бараат донации за да се донесе телото

Делчевец почина во Мајами, се бараат донации за да се донесе телото

Одлуките за младите создаваат клима за активно учество, напредок и развој во сите сфери на општествениот живот

Одлуките за младите создаваат клима за активно учество, напредок и развој во сите сфери на општествениот живот

Мицкоски: Законот за јазици не е применлив, да го вратат на доработка

Мицкоски: Законот за јазици не е применлив, да го вратат на доработка

Здравко Савески реагира дека изјавата му е извадена од контекст: До кое дно ја тераме работата?

Здравко Савески реагира дека изјавата му е извадена од контекст: До кое дно ја тераме работата?