25 Март, 2019
0.0191

По Крсто Мукоски, кој е следниот пред чиј дом ќе се протестира?

Објавено во: Македонија 08 Ноември, 2018

Припадници на Македонија - блокира синоќа протестираа пред домот на пратеникот Крсто Мукоски во Вевчани, а во сабота ќе протестираат пред домовите на пратениците од Охрид, Сашо Василевски и Љубен Арнаудов кои исто така гласаа за отворање на Уставот. 

Тие гласаа „За“, по што беа исклучени од ВМРО-ДПМНЕ. Пред домот на Мукоски беше кажано дека народот си го кажа своето на референдумот, и тие се должни тоа да го почитуваат. Се спомнаа притисоците за кои сметаат дека им се вршени. Бараат од Мукоски да се откаже од промена на името. Истото ќе биде побарано од другите негови колеги, а целта е да ги разубедат за уставните измени за кои и понатаму ќе треба да се гласа. Со запалени свеќи и пеење на патриотски песни претставниците на Македонија - блокира се движеа низ Вевчани. 

Можеби ќе ве интересира

ФОКУС НА ДЕНОТ: Заев повика граѓаните да го следат дуелот, познати рејтинзите на претседателските кандидати

ФОКУС НА ДЕНОТ: Заев повика граѓаните да го следат дуелот, познати рејтинзите на претседателските кандидати

Aнкетата покажува кој ќе ја однесе победата во вториот круг

Aнкетата покажува кој ќе ја однесе победата во вториот круг

Како би гласале албанските гласачи на претседателските избори?

Како би гласале албанските гласачи на претседателските избори?

AНКЕТА: Пендаровски и Силјановска скоро изедначени?

AНКЕТА: Пендаровски и Силјановска скоро изедначени?

Како ќе се надминат разликите со Грците околу учебниците?

Како ќе се надминат разликите со Грците околу учебниците?

(ФОТО) Црн чад и денес се издига над скопско Ново Лисиче

(ФОТО) Црн чад и денес се издига над скопско Ново Лисиче

Заев: Утре гледајте, ќе биде интересно со Мицкоски

Заев: Утре гледајте, ќе биде интересно со Мицкоски

За што разговараше Мицкоски со независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ?

За што разговараше Мицкоски со независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ?

Ги „фрливме“ дебелите јакни, ама времето пак ќе се смени

Ги „фрливме“ дебелите јакни, ама времето пак ќе се смени