30 Јуни, 2022
0.0273

ПОПЛАДНЕ ОЧЕКУВАЈТЕ НЕВРЕМЕ: Времето денес и за викенд

Објавено во: Македонија 27 Мај, 2022

Добивај вести на Viber

Последниот работен ден од оваа седмица ни носи сончево и топло време, кое во попладневните часови ќе предизвика нестабилност која ќе донесе пороен дожд, но и грмежи и силен ветер. 

На локално ниво нестабилноста ќе биде како невреме.

Максималната дневна температура ќе се искачи до 34 степени.

Претпладне сончево и топло со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме. УВ=8

Променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, на места и во форма на невреме. УВ=7

Прогноза за 29.05.2022

Минимална температура: 9°C до 15°C Максимална температура: 22°C до 28°C УВ=6

Прогноза за 30.05.2022

Минимална температура: 7°C до 14°C Максимална температура: 23°C до 30°C УВ=7

Прогноза за 31.05.2022

Минимална температура: 6°C до 14°C Максимална температура: 25°C до 32°C УВ=7

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Градоначалникот на Гази Баба не се одвои од Ламбе Алабаковски

(ФОТО) Градоначалникот на Гази Баба не се одвои од Ламбе Алабаковски

Место за живот кое има сè! Вистински дом. Не само стан.

Место за живот кое има сè! Вистински дом. Не само стан.

УПОЗ: Наместо да се „тепаат“ во Собрание да не одат во пензија, имаме многу кадри кои чекаат да станат судии и обвинители

УПОЗ: Наместо да се „тепаат“ во Собрание да не одат во пензија, имаме многу кадри кои чекаат да станат судии и обвинители

КОРОНА БРОЈКИТЕ РАСТАТ, НЕ ОЧЕКУВА ЛИ СКОРО ВРАЌАЊЕ НА МЕРКИТЕ: Вирусот не мирува, но клиничката форма на заразените е полесна

КОРОНА БРОЈКИТЕ РАСТАТ, НЕ ОЧЕКУВА ЛИ СКОРО ВРАЌАЊЕ НА МЕРКИТЕ: Вирусот не мирува, но клиничката форма на заразените е полесна

Мицевски: Ова законско решение се носи да се продолжи мандатот на петнаесетина судии и десетина обвинители кои носат партиски oдлуки

Мицевски: Ова законско решение се носи да се продолжи мандатот на петнаесетина судии и десетина обвинители кои носат партиски oдлуки

Снежана Калевска-Ванчева ќе бара јавно извинување од пратеникот кој ја снимал

Снежана Калевска-Ванчева ќе бара јавно извинување од пратеникот кој ја снимал

Ковачевски вели дека пратеник снимал колешка на 15 сантиметри од деколтето

Ковачевски вели дека пратеник снимал колешка на 15 сантиметри од деколтето

Славчо Попоски вели дека топлиот бран продолжува, но ќе има услови за попладневно и вечерно невреме

Славчо Попоски вели дека топлиот бран продолжува, но ќе има услови за попладневно и вечерно невреме

НЕ ГО ОПРАВДУВАМ АДЕМИ, АМА НЕМИЛИОТ НАСТАН ГО ИСПРОВОЦИРАА ТИЕ КОИ ГО ИСКОРНАА МИКРОФОНОТ - Спикерот за инцидентот

НЕ ГО ОПРАВДУВАМ АДЕМИ, АМА НЕМИЛИОТ НАСТАН ГО ИСПРОВОЦИРАА ТИЕ КОИ ГО ИСКОРНАА МИКРОФОНОТ - Спикерот за инцидентот