25 Февруари, 2024
0.0231

ПРИЈАВА ЗА БОМБА ВО НБРМ: Од МВР смируваат, пријавата е лажна

Објавено во: Агробизнис 13 Јануари, 2024

Добивај вести на Viber

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека e лажна пријавата за наводно поставена бомба во зградата на НБРСМ во Скопје.

Благодарение на воспоставените протоколи за безбедност од изминатата година за институциите а кои и НБРСМ ги имплементира, безбедноста е загарантирана со висок степен.

 Денеска (13.01.2024) по добиена пријава за наводно поставена бомба, од страна на Единицата за антитероризам при Бирото за јавна безбедност се направени потребните проверки и утврдено е дека станува збор за лажна пријава.

Апелираме до граѓаните да не се вознемируваат. Институциите имаат обврска да ги следат и имплементираат мерките на Владата во целост и на тој начин да ја засилат безбедноста на своите објекти.

Можеби ќе ве интересира

Дали топлото време ќе ги „измами“ овошките да процветаат порано?

Дали топлото време ќе ги „измами“ овошките да процветаат порано?