07 Декември, 2022
0.0227

Прилепчанката Весна Николоска е најдена удавена во езеро

Објавено во: Македонија 19 Декември, 2020

Добивај вести на Viber

Прилепчанката Весна Николоска на возраст од 50 години по која се трагаше е најдена удавена во езеро, дознава Фактор од нејзини блиски роднини. 

Последни кои ја виделе жената во близина на Мермерното езеро биле неколку деца, по што жената ја снемало. 

Таа на 16 месецов во 23 часот излегла од дома, по што не се вратила. Многу доброволци, но и надлежните се вклучија во акција за нејзино пронаоѓање. 

Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2022 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.

Можеби ќе ве интересира

СКОПСКО со нов проект во партнерство со Министерството за животна средина и просторно планирање и Пакомак

СКОПСКО со нов проект во партнерство со Министерството за животна средина и просторно планирање и Пакомак

ГО ВРТЕВ ЦЕЛО СКОПЈЕ, ДВА ЧАСА МИ ТРЕБАА ДА СТИГНАМ ДО РАБОТА, блокадите продолжуваат трет ден, Скопјани револтирани

ГО ВРТЕВ ЦЕЛО СКОПЈЕ, ДВА ЧАСА МИ ТРЕБАА ДА СТИГНАМ ДО РАБОТА, блокадите продолжуваат трет ден, Скопјани револтирани

Притвор за ресенчанка, пијана предизвикала сообраќајка со смртни последици на совозачот

Притвор за ресенчанка, пијана предизвикала сообраќајка со смртни последици на совозачот

Бујар Османи: САД досега ни помагаше со пари против корупцијата, ама отсега со експерти

Бујар Османи: САД досега ни помагаше со пари против корупцијата, ама отсега со експерти

Загинатото момче на мотоцикл во Козле имало само 14 години, осомничен 53-годишен возач

Загинатото момче на мотоцикл во Козле имало само 14 години, осомничен 53-годишен возач

И НАРОДНА БАНКА ПОД ЗАКАНА, дојава за бомби и во девет средни училишта

И НАРОДНА БАНКА ПОД ЗАКАНА, дојава за бомби и во девет средни училишта

НОВИ ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ВО СРЕДНИТЕ УЧИЛИШТА ВО СКОПЈЕ, заканите никако да престанат

НОВИ ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ВО СРЕДНИТЕ УЧИЛИШТА ВО СКОПЈЕ, заканите никако да престанат

НА МОЛИТВЕН ПОЈАДОК СО ЕВРОПСКИТЕ ПАРЛАМЕНТАРЦИ - Лидерот на ИНТЕГРА, Ристовски, во Брисел

НА МОЛИТВЕН ПОЈАДОК СО ЕВРОПСКИТЕ ПАРЛАМЕНТАРЦИ - Лидерот на ИНТЕГРА, Ристовски, во Брисел

Обвинителството со предистражна постапка за малолетникот кој испраќал лажни дојави за бомби

Обвинителството со предистражна постапка за малолетникот кој испраќал лажни дојави за бомби