23 Мај, 2022
0.0235

Професорката Ванковска го опцу Вес Мичел?

Објавено во: Македонија 17 Октомври, 2018

Универзитетската професорка, Билјана Ванковска во објава на Фејсбук го опцу високиот американски дипломат, Вес Миче, а тоа го потпиша од името на Македонците.

Инаку, Мичел му пиша писмо на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во кое наведе дека се разочарани од нив како партија, но и од него. Денеска Мицкоски исто со писмо врати дека Договорот од Преспа е неприфатлив за нив. 

Пораката на Ванковска многумина ја коментираат на социјалните мрежи. 


Можеби ќе ве интересира

Петков вели дека во однос на Македонија не се обрзуваат со рокови

Петков вели дека во однос на Македонија не се обрзуваат со рокови

Пратеник ги бара моштите на Цар Самоил за да Бугарија го тргне ветото

Пратеник ги бара моштите на Цар Самоил за да Бугарија го тргне ветото

Британци во Скопје украле такси возило, па удриле во банкина

Британци во Скопје украле такси возило, па удриле во банкина

Ангел Димитров вели дека во Македонија мора да се случи катарза

Ангел Димитров вели дека во Македонија мора да се случи катарза

(ВИДЕО) Апасиев одговара: Кој е подобар за премиер, Мицкоски или Заев?

(ВИДЕО) Апасиев одговара: Кој е подобар за премиер, Мицкоски или Заев?

Кривична пријава за полицаец, на „Деве Баир“ пропуштал без негативен ПЦР тест

Кривична пријава за полицаец, на „Деве Баир“ пропуштал без негативен ПЦР тест

Кривична пријава за наставник од Струмица осомничен за полов напад врз дете

Кривична пријава за наставник од Струмица осомничен за полов напад врз дете

Посебен сообраќаен режим во Скопје за утрешната заедничка литургија на МПЦ и СПЦ

Посебен сообраќаен режим во Скопје за утрешната заедничка литургија на МПЦ и СПЦ

(ФОТО) Премиерот Ковачевски со ќерката Тамара на средба кај Папата Франциск

(ФОТО) Премиерот Ковачевски со ќерката Тамара на средба кај Папата Франциск