01 Јуни, 2023
0.0294

Разладете ги летните денови со неверојатната промоција на Samsung фрижидерите

Објавено во: Мои пари 22 Јуни, 2022

Добивај вести на Viber

Компанијата Samsung Electronics подготви специјална летна промоција  на врвните фрижидери со промотивен попуст и петгодишна гаранција. Разладете се со освежителен пијалок или ладен десерт со некој од избраните фрижидери и уживајте во летото со полни гради!

Кога летните горештини ќе го исполнат нашиот ден, не постои ништо подобро од чаша леден напиток за вистинско уживање. Samsung Electronics подготви вистинско освежување во форма на одлична понуда на безвременските Samsung фрижидери Разладете ги летните денови со сјајната понуда на економични, а истовремено неверојатно моќни Samsung фрижидери. Изберете ја добитната комбинација со попуст до 12 000 денари и 5 години гаранција. Промоцијата ги вклучува моделите RB7300 Bespoke фрижидер, фрижидерот со две врати RF9000AC-BSC и фрижидерот RS8000NC-8.

Фрижидерот RB7300 со замрзнувач на дното се одликува со елегантен дизајн, достапен во 6 различни бои, благодарение на што вашиот фрижидер идеално ќе се вклопи во стилот на просторот во кој се наоѓа. Покрај атрактивниот и приспособлив дизајн, овој фрижидер се карактеризира и со голем број иновативни технологии како што се дигиталната инвертер технологија и функцијата NoFrost која ја подобрува циркулацијата на воздухот, ја одржува истата температура и со тоа спречува формирање на мраз.

За оние кои никогаш немаат доволно простор во фрижидерот, фрижидерот со две врати RF9000AC-BSC е вистинско решение. Пространата внатрешност и двојната машина за мраз ќе се погрижат секогаш да имате доволно простор за омилените храна и пијалаци, дури и кога организирате големи забави за семејството и пријателите.

За оние на кои енергетската ефикасност и звукот на уредот им се апсолутен приоритет, елегантниот фрижидер RS8000NC-8 со SpaceMax™ технологијата е вистинскиот избор. Со импресивен капацитет од 652 литри, овој фрижидер е опремен со најсовремени технологии како што се PowerCool и PowerFreezе за брзо ладење и замрзнување, додека дигиталнатаинвертертехнологија гарантира дека фрижидерот ќе троши онолку енергија колку што му е потребно, но со многу помалку бучава.

Покрај промотивниот попуст, како дел од промоцијата имате право и на гаранција од 5 години. За го  да остварите правото на5 години гаранција, потребно е да се регистрирате на интернет-страницата samsung5godinigarancija.mk најдоцна до 30 дена од датумот на купување.

Повеќе информации околу Samsung фрижидерите и актуелната промоција може да најдете на https://www.samsung.com/mk/offer/cooling-promo-2022/. Промоцијата трае од 20.6 до 17.7.2022 годинаили до истек на залихите.

###

За SamsungElectronicsCo., Ltd.

Samsung го инспирира светот и ја обликува иднината со трансформативни идеи и технологии. Компанијата го редефинира светот на телевизори, паметни телефони, уреди за носење, таблети, дигитални уреди, мрежни системи и меморија, LSI системи, кастинг и LED решенија. За најновите вести, посетете ја Newsroom на Samsung на http://news.samsung.com

* ПР - објава

Можеби ќе ве интересира

Samsung и Dezeen организираат глобален конкурс за дизајн - Re:Create конкурсот ја нагласува вредноста на одржливоста на производите и услугите на Samsung

Samsung и Dezeen организираат глобален конкурс за дизајн - Re:Create конкурсот ја нагласува вредноста на одржливоста на производите и услугите на Samsung

Одбележување на Светскиот ден на млекото: БИМИЛК и ЈОУДГ „Мајски Цвет” Битола со донација на детска креативна патека

Одбележување на Светскиот ден на млекото: БИМИЛК и ЈОУДГ „Мајски Цвет” Битола со донација на детска креативна патека

Со донација на повеќе од 300 илјади денари dm drogerie markt го одбележа Меѓународниот ден на децата!

Со донација на повеќе од 300 илјади денари dm drogerie markt го одбележа Меѓународниот ден на децата!

Уште повисоки каматни стапки за штедење во Комерцијална банка

Уште повисоки каматни стапки за штедење во Комерцијална банка

Промоција на стихозбирката „На врв на јазикот“ од Катица Ќулавкова

Промоција на стихозбирката „На врв на јазикот“ од Катица Ќулавкова

„НEзаштитена пpирода“ - Изложба на фотографии на Велиан Јагев за подигнување на свесноста за животната средина, поддржана oд ПроКредит Банка

„НEзаштитена пpирода“ - Изложба на фотографии на Велиан Јагев за подигнување на свесноста за животната средина, поддржана oд ПроКредит Банка

ВТОРАТА ТУРНИРСКА ФАЗА ВО „СВРТИ, ТИПУВАЈ И НАГРАДИ СОБИРАЈ“ на 2win.mk ЗАВРШИ, СЛЕДУВА СРЕЌНО ТРКАЛО

ВТОРАТА ТУРНИРСКА ФАЗА ВО „СВРТИ, ТИПУВАЈ И НАГРАДИ СОБИРАЈ“ на 2win.mk ЗАВРШИ, СЛЕДУВА СРЕЌНО ТРКАЛО

ИНТЕРВЈУ ПОПОВА МАЈСТОРОВА: Сертификацијата за Најдобар работодавач е круна на децениска работа за грижата и напредокот на нашите вработени

ИНТЕРВЈУ ПОПОВА МАЈСТОРОВА: Сертификацијата за Најдобар работодавач е круна на децениска работа за грижата и напредокот на нашите вработени

Фотогалерија: Swatch и Божиновски часовници организираа Dragon ball турнир на Нихон-Џи фестивалот

Фотогалерија: Swatch и Божиновски часовници организираа Dragon ball турнир на Нихон-Џи фестивалот