16 Јули, 2019
0.0242

Саше Политико објави видео од полиција пред врата кај Кираца Трајковска

Објавено во: Македонија 21 Март, 2019

Поззнатата бизнисменка од Скопје, која долги години управуваше со „Фершпед“, Кираца Трајковска, има проблеми со полицијата.

Нема информации за што станува збор, но Трајковска одбива да го напушти станот. 

Неофицијално, полицијата се обидува да ја иссели од имотот поради наводни нерасчистени должничко – доверителски односи со инвеститорот.

Последна вест за Трајковска е тоа што таа ги продаде своите акции со кои имаше удел од 10 отсто сопственост во  „Фершпед“.

Видеото е објавено од Саше Политико.

Медиуми известуваат дека станот е во една од зградите на Кубус, градежната фирма која е во стечај.


Можеби ќе ве интересира

Трпеновски: Фрлена силна сенка врз СЈО, ова е пораз за сите нас

Трпеновски: Фрлена силна сенка врз СЈО, ова е пораз за сите нас

Правосудството со најслаба оценка кај македонските граѓани, безмалку половина сметаат дека СЈО треба да стави клуч на врата

Правосудството со најслаба оценка кај македонските граѓани, безмалку половина сметаат дека СЈО треба да стави клуч на врата

Антикорупциска: Советникот на ДУИ од Охрид не смее да учествува на тендерот

Антикорупциска: Советникот на ДУИ од Охрид не смее да учествува на тендерот

Кривичен суд до Јовески за пресудата за Латас: Расчисти си го својот двор!

Кривичен суд до Јовески за пресудата за Латас: Расчисти си го својот двор!

Чавушоглу доаѓа во Македонија со порака: Очекуваме конкретни чекори за ФЕТО

Чавушоглу доаѓа во Македонија со порака: Очекуваме конкретни чекори за ФЕТО

Слаѓана Тасева: Нов лидер на СЈО со интегритет и без импровизации

Слаѓана Тасева: Нов лидер на СЈО со интегритет и без импровизации

УТРИНСКИ ФОКУС: Боки 13 во Притвор - Што сработи Катица Јанева

УТРИНСКИ ФОКУС: Боки 13 во Притвор - Што сработи Катица Јанева

Реакција на СДСМ: Изградивме систем за борба против корупција

Реакција на СДСМ: Изградивме систем за борба против корупција

Ангеловска-Бежоска на тркалезна маса со Тао Жанг од ММФ

Ангеловска-Бежоска на тркалезна маса со Тао Жанг од ММФ