16 Јануари, 2019
0.2465
    ALK 8404.21    0.13%     GRNT 835.34    0.55%     KMB 5352.34    -0.67%     MPT 50186.9    -0.59%     MTUR 5100    0%     OHB 6700    0.63%     OKTA 4500    0%     REPL 73000    0.69%     STB 1266.75    0.31%     UNI 2083.05    -0.8%

ВИДЕО

Се предомисли ли Панчо Минов во последен момент па не гласаше?

Објавено во: Македонија 23 Октомври, 2018

Пратеникот од ГРОМ, Панчо Минов рече дека ќе го замрзне учеството во пратеничката група на опозицијата. 

Ова го изјави откако дозна дека од ВМРО-ДПМНЕ е разрешен Митко Јанчев. 

На гласањето во петокот, Панчо Минов гласаше против одлуката за Уставни измени. 

Сепак тој прво седеше на собраниската клупа, додека другите пратеници од опозицијата стануваа за да покажат дека нема да го стиснат копчето. 

Останаа да седат само тие кои гласаа. 

Во еден момент со задоцнување и Панчо Минов се врти назад па станува од столчето. Тој момент е на 2.58 во видеото. Од него не усепавме да добиеме коментар. Стевче Јакимовски лидерот на ГРОМ за Фактор уште во саботата изјави дека Минов не се подразмислувал дали ќе гласа или не.


Можеби ќе ве интересира

То Вима: Ратификација на Преспанскиот договор може и со мнозинство од присутните

То Вима: Ратификација на Преспанскиот договор може и со мнозинство од присутните

Хоџа: Владата нема конкретна сума за финансиските импликации за Законот за јазиците

Хоџа: Владата нема конкретна сума за финансиските импликации за Законот за јазиците

Димовски до власта: Mора да се почитува редот во Собранието

Димовски до власта: Mора да се почитува редот во Собранието

Владата им дели функции за возврат на оставките во ДИК

Владата им дели функции за возврат на оставките во ДИК

НЕМИЛ НАСТАН: 54 годишен Македонец починал во Банско

НЕМИЛ НАСТАН: 54 годишен Македонец починал во Банско

ВМРО-ДПМНЕ повика на бојкот на Законот за употреба на јазици

ВМРО-ДПМНЕ повика на бојкот на Законот за употреба на јазици

УПОЗ: Да се воведе седумчасовен работен ден а 2 Јануари и 2 Мај повторно да бидат неработни денови

УПОЗ: Да се воведе седумчасовен работен ден а 2 Јануари и 2 Мај повторно да бидат неработни денови

ФОТО: Вице Заев бара 500 евра од Николоски: Го навредил и му нанел душевна болка

ФОТО: Вице Заев бара 500 евра од Николоски: Го навредил и му нанел душевна болка

УТРИНСКИ ФОКУС: Скап законот за јазици, европско знаменце за Антикорупциска, Брегзит ја здрма Тереза Меј

УТРИНСКИ ФОКУС: Скап законот за јазици, европско знаменце за Антикорупциска, Брегзит ја здрма Тереза Меј