24 Март, 2019
0.2638
    ADIN 691    0%     ALK 8430.59    0.36%     GRNT 826.25    2.01%     KMB 5672.66    -0.24%     MKSD 211    -0.27%     MPOL 389    0%     MTUR 5030    -1.37%     RMDEN17 98    -0.28%     RZLE 18    -14.29%     STB 1180    -1.31%     STIL 112.87    -0.99%     UNI 2300.35    0%

ВИДЕО

Се предомисли ли Панчо Минов во последен момент па не гласаше?

Објавено во: Македонија 23 Октомври, 2018

Пратеникот од ГРОМ, Панчо Минов рече дека ќе го замрзне учеството во пратеничката група на опозицијата. 

Ова го изјави откако дозна дека од ВМРО-ДПМНЕ е разрешен Митко Јанчев. 

На гласањето во петокот, Панчо Минов гласаше против одлуката за Уставни измени. 

Сепак тој прво седеше на собраниската клупа, додека другите пратеници од опозицијата стануваа за да покажат дека нема да го стиснат копчето. 

Останаа да седат само тие кои гласаа. 

Во еден момент со задоцнување и Панчо Минов се врти назад па станува од столчето. Тој момент е на 2.58 во видеото. Од него не усепавме да добиеме коментар. Стевче Јакимовски лидерот на ГРОМ за Фактор уште во саботата изјави дека Минов не се подразмислувал дали ќе гласа или не.


Можеби ќе ве интересира

ФОКУС НА ДЕНОТ: Спасовски нема да дозволи уцени, кој има лиценци за одгледување на канабис?

ФОКУС НА ДЕНОТ: Спасовски нема да дозволи уцени, кој има лиценци за одгледување на канабис?

Пожари беснеат во Македонија, оган се шири кон Кавадарци

Пожари беснеат во Македонија, оган се шири кон Кавадарци

Спасовски за писмото од ИВЗ: Сметаме дека заканите се неприфатливи

Спасовски за писмото од ИВЗ: Сметаме дека заканите се неприфатливи

ВМРО-ДПМНЕ: Млад роднина на Хари Локвенц добил концесија за ординација

ВМРО-ДПМНЕ: Млад роднина на Хари Локвенц добил концесија за ординација

Османи побара „награда“ од Европската комисија и за доброто чување на границата

Османи побара „награда“ од Европската комисија и за доброто чување на границата

Скопскиот бискуп ги повика посетителите да бидат пристојни за време на литургијата на Папата Франциск

Скопскиот бискуп ги повика посетителите да бидат пристојни за време на литургијата на Папата Франциск

Познат слоганот под кој Пендаровски оди на избори

Познат слоганот под кој Пендаровски оди на избори

ВМРО-ДПМНЕ: ИСИС добија три пати помали казни

ВМРО-ДПМНЕ: ИСИС добија три пати помали казни

Академик Изет Зеќири: 45,6 отсто од семејствата со помош за трето дете беа албански, затоа се укинува

Академик Изет Зеќири: 45,6 отсто од семејствата со помош за трето дете беа албански, затоа се укинува