15 Јули, 2020
0.0460

СЛЕДНАТА МЕРКА ЌЕ БИДЕ ПОЛИЦИЈА НА ИЗЛЕЗИТЕ НА ГРАДОВИТЕ: Новиот број на заразени премногу висок

Објавено во: Македонија 05 Јуни, 2020

Ако се потврди денешната бројка, која според неофицијални информации може да достигне и над 200, следната мерка што ќе биде воведена е полициски пунктови на излезите на градовите кои ќе се сметаат за жаришта на корона вирусот, велат извори на Фактор. 

Воведување на ваков карантин, е целосно исправна работа и според епидемиологот Никола Оровчанец, кој за Фактор вели дека тоа е според сите правилници, како треба да се спроведе карантин.

Резултатите се уште се сумираат, наскоро, треба да бидат бидат официјално соопштени.

Инаку, најголемиот број на новозаразени повторно е од критичните општини.

Можеби ќе ве интересира

ГРАЃАНИТЕ ЧЕКААТ ДА ГЛАСААТ: Дисциплинирано во Скопје

ГРАЃАНИТЕ ЧЕКААТ ДА ГЛАСААТ: Дисциплинирано во Скопје

Малолетник од Сирија е најден во багажник на возило

Малолетник од Сирија е најден во багажник на возило

Македонец во Мелбурн осомничен за убиство на сопругата

Македонец во Мелбурн осомничен за убиство на сопругата

РЕДИЦИ ЗА ГЛАСАЊЕ ВО ШТИП: Излезеноста на сите ИМ до 11.00 е околу 14 отсто

РЕДИЦИ ЗА ГЛАСАЊЕ ВО ШТИП: Излезеноста на сите ИМ до 11.00 е околу 14 отсто

ДИК: Излезноста на гласачите до 11 часот изнесува 11 отсто

ДИК: Излезноста на гласачите до 11 часот изнесува 11 отсто

ЈО: Со автомобил растурале флаери во Дебреше

ЈО: Со автомобил растурале флаери во Дебреше

Очекувајте локален дожд попладне

Очекувајте локален дожд попладне

ДИК: До 9 часот излезноста е 5.19 отсто

ДИК: До 9 часот излезноста е 5.19 отсто

МОСТ: Сите гласачки места се навреме отворени

МОСТ: Сите гласачки места се навреме отворени