19 Јули, 2024
0.0272

Со IQOS TogetherX платформата во трката за Токио

Објавено во: Мои пари 20 Јуни, 2024

Добивај вести на Viber

Настан наменет за IQOS корисници во бутикот во Diamond Mall, кадечленовите во IQOS Club имаа можност да собираат бонус поени во натпреварот за Together X искуството во Токио и одблиску да се запознаат со првата IQOSILUMAлимитиранаедиција- Neon Purple.

Откако ги отвори вратите во Diamond Mall, најголемиот IQOS бутик во Македонија не е само место на достапност и поддршка за сите корисници на алтернативите без чад, туку и центар на различни интересни активности наменети токму за нив.

Така беше и овој пат, како дел од низата активности посветени на десетгодишнината од постоењето на IQOS, корисниците имаа можност да собираат поени преку IQOS Club кои ги носат поблиску во трката за TogetherXискуството во Токио, кое ќе се случи во октомври. За потсетување,IQOS Clubе платформа преку која сите IQOS корисници може да собираат поени преку присуство на настани и различни активации и механизми, а оваа година главната дестинација е IQOS TogetherX искуство во Токио.

На настанот збогатен со инспиративен DJ сет, сите IQOS корисници, полнолетни пушачи и корисници на производи кои содржат никотин, имаа можност одблиску да се запознаат со првата IQOSILUMAлимитиранаедиција- Neon Purple и да го персонализираат својот уред со помош на специјално дизајнирана машина за гравирање и секако, да го доживеат неочекуваното. 

ЛимитиранаедицијаNeon Purple донесува една нова возбудлива енергија на неон виолетови нијанси, а сите три модели на IQOS ILUMA NEON можат да се пофалат со анодизиран алуминиум, надворешноста на уредот е во елегантна виолетова боја, додека внатрешноста е обоена со силна магента нијанса. Како и кај претходните верзии на ILUMAуреди,нема остатоци од тутун, нема потреба од чистење,што овозможува севкупно подобро и почисто корисничко искуство.Повеќе информации за оваа лимитирана едиција, може да најдете навеб-страницата на IQOS или на продажните места.

Оваа година IQOS ја прославува десетгодишнината од своето постоење.  Од своето основање, IQOS на возрасните пушачи им обезбедува подобра алтернатива од продолжување со пушењето цигари, користејќи иновативна технологија која загрева, наместо да согорува, без чад, пепел и со помалку непријатни мириси.


ПР Објава


Можеби ќе ве интересира

ВИДЕОЛОТАРИЈА КАСИНОС АВСТРИЈА СО ПОДДРШКА ЗА АВСТРИСКАТА ВЕЧЕР НА ОХРИДСКО ЛЕТО

ВИДЕОЛОТАРИЈА КАСИНОС АВСТРИЈА СО ПОДДРШКА ЗА АВСТРИСКАТА ВЕЧЕР НА ОХРИДСКО ЛЕТО

Пакет Vibe On – Зајакнување на финансиската доверба кај младите

Пакет Vibe On – Зајакнување на финансиската доверба кај младите

Битолските образовни центри ги применуваат знаењата стекнати на НТЦ семинарот кој го организираше Бимилк

Битолските образовни центри ги применуваат знаењата стекнати на НТЦ семинарот кој го организираше Бимилк

IQOS мобилната зона е во Охрид

IQOS мобилната зона е во Охрид

Попусти до 70 отсто на Late Night Shopping во Diamond Mall

Попусти до 70 отсто на Late Night Shopping во Diamond Mall

Спортски и луксузни: Новите, врвни модели на Panamera

Спортски и луксузни: Новите, врвни модели на Panamera

Обезбедете ја својата иднина - Придобивки од штедењето во банка

Обезбедете ја својата иднина - Придобивки од штедењето во банка

Се отвора најголемиот и најексклузивен продажен салон за ИТ, Гејминг и Аудио опрема во Македонија!

Се отвора најголемиот и најексклузивен продажен салон за ИТ, Гејминг и Аудио опрема во Македонија!

СОЛАРНА ЕНЕРГИЈА ЗА БИЗНИСИТЕ - Зајакнување на македонските компании за пренасочување кон соларна енергија

СОЛАРНА ЕНЕРГИЈА ЗА БИЗНИСИТЕ - Зајакнување на македонските компании за пренасочување кон соларна енергија