22 Февруари, 2020
0.0182

Становите во Скопје се на децата: Со каков имот ќе се гарантира за Катица Јанева?

Објавено во: Македонија 17 Септември, 2019

Барање за укинување на притворот за Катица Јанева, најави нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска вчера. Тврди дека е влошена нејзината здравствена состојба и дека како гаранција ќе биде понуден имот на довчерашната специјална обвинителка. Но што поседува во актуелниот анкетен лист, притворената Јанева?

Според податоците кои се објавени, таа како личен имот има земјоделско земјиште, куќа и плац во Гевгелија и во околината. Во регистарот стојат и двата стана во Скопје, едниот 72 квадратни метри, другиот 68 квадрати, но тие се наведени како имот на децата. Друг недвижен имот Јанева не поседува.

Таа има неколку моторни возила, а како нејзино лично возило е прикажан Ровер 45 од 2001 година. Ауди А6 и Голф 4 се возила за кои стои дека се имот на деца. Јанева поседува и Хингај за кој е напишано дека е имот на брачен другар.

Инаку таа во листот има наведено дека има неколку депозити во банки. Станува збор за четири партии сите во Алфа банка – сега е Силк роуд банка и се во вкупна вредност од близу седум милиони денари ( 112 илјади евра) . Јанева пријавила и неколку кредити.


Можеби ќе ве интересира

Стево Пендаровски откри каква е неговата комуникација со Заев

Стево Пендаровски откри каква е неговата комуникација со Заев

ПЕНДАРОВСКИ ЗА ЈАНЕВА: Може се движeла и кон крстот на Водно

ПЕНДАРОВСКИ ЗА ЈАНЕВА: Може се движeла и кон крстот на Водно

ФОКУС НА ДЕНОТ: Aхмети сведочеше за „Монструм“, словенечки „Растодер“ се побуни за кокаинот

ФОКУС НА ДЕНОТ: Aхмети сведочеше за „Монструм“, словенечки „Растодер“ се побуни за кокаинот

СКОПЈАНКА ПРИЈАВИЛА: Исчезна нејзината 13 годишна ќерка

СКОПЈАНКА ПРИЈАВИЛА: Исчезна нејзината 13 годишна ќерка

НА МАЛОЛЕТНИК МУ ПРОДАЛА ВИНО, ТЕКИЛА И ВОТКА - заработи кривична санкција

НА МАЛОЛЕТНИК МУ ПРОДАЛА ВИНО, ТЕКИЛА И ВОТКА - заработи кривична санкција

Кирацовски симулираше како би реагирале ВМРО-ДПМНЕ на пехот со кокаинот

Кирацовски симулираше како би реагирале ВМРО-ДПМНЕ на пехот со кокаинот

НЕМА ДА ЛЕЖАТ ЗАТВОР - двајца криумчари на мигранти се трајно протерани од земјава

НЕМА ДА ЛЕЖАТ ЗАТВОР - двајца криумчари на мигранти се трајно протерани од земјава

Бујар Османи: Го посетив семејството на Хаки Азири, откако ме погоди нивното писмо

Бујар Османи: Го посетив семејството на Хаки Азири, откако ме погоди нивното писмо

ИСТОРИСКАТА ПРУГА ДО БУГАРИЈА - директорите договориле заеднички тим

ИСТОРИСКАТА ПРУГА ДО БУГАРИЈА - директорите договориле заеднички тим