11 Декември, 2018
0.3158
    ALK 8149.06    0.8%     GRNT 810.87    1.36%     KMB 4932.79    2.35%     MPT 46443.88    0.75%     MTUR 4850    -0.58%     MZPU 607    0%     OHB 6545.4    1.52%     PTRS 3075    0%     RMDEN16 97    1.04%     RMDEN17 96.5    0%     RZLV 68    0%     SBT 1802    -7.59%     STB 1278.3    1.18%     STIL 121    0.83%     TEL 295    0%     TNB 13999.97    0%     TTK 1233    -0.91%

Ставовите на сопартијците неважни за лидерот Мицкоски

Објавено во: Македонија 13 Октомври, 2018

Дали мислењата на сопартијците се неважни за опозицискиот лидер Христијан Мицкоски.

Ова прашање се поставува откако првиот опозиционер на синоќешниот состанок на Извршниот Комитет на Партијата не ги прифатил предлозите на двајца членови кои барале да се поднесат  уставни амандмани.

Како што пренесе Телма, барањето било да се гарантира македонскиот јазик и идентитет, името Северна Македонија да се применува веднаш за прием во НАТО а да се одложи примената на внатрешната употреба се до влез во европската Унија. 

Не било усвоено и барањето Мицкосвки да преговара со Заев за  амнестија за обвинетите од 27 ми април. Лидерот на ВМРО ДПМНЕ бил убеден дека изборите ќе му донесат победа.

Можеби ќе ве интересира

МАКЕДОНИЈА ТОП ДЕСТИНАЦИЈА ЗА 2019: Како нашата земја влезе во потесен избор?

МАКЕДОНИЈА ТОП ДЕСТИНАЦИЈА ЗА 2019: Како нашата земја влезе во потесен избор?

ЗАЕВ ГО ОТФРЛИ БАРАЊЕТО ЗА ОПШТА АМНЕСТИЈА: Затворениците од Идризово се налутија-штрајк со глад!

ЗАЕВ ГО ОТФРЛИ БАРАЊЕТО ЗА ОПШТА АМНЕСТИЈА: Затворениците од Идризово се налутија-штрајк со глад!

Муслиу: Нарушување на привaтноста во домот е многу сериозна работа

Муслиу: Нарушување на привaтноста во домот е многу сериозна работа

Заев: Jaс сум Македонец, зборувам македонски јазик, тоа е мое право

Заев: Jaс сум Македонец, зборувам македонски јазик, тоа е мое право

И Мицкоски ги искоментира изјавите на Каракачанов

И Мицкоски ги искоментира изјавите на Каракачанов

Двајца екс министри „заработија“ кривични пријави

Двајца екс министри „заработија“ кривични пријави

Внук со нож ја убил баба си во Драчево

Внук со нож ја убил баба си во Драчево

Сашо Богоески ослободен за убиството на провалникот

Сашо Богоески ослободен за убиството на провалникот

Верува ли Заев дека Груевски ќе биде екстрадиран?

Верува ли Заев дека Груевски ќе биде екстрадиран?