20 Јануари, 2019
0.4713
    ALK 8300.96    -1.19%     GRNT 825    -1.05%     KJUBI 1543    -2.96%     KMB 5320    -0.58%     MPT 50000    -0.09%     MTUR 5050    -0.98%     OHB 6599.5    -0.01%     OKTA 4500    0%     RZLV 73    2.82%     STB 1244.42    -1.55%     STIL 118    -7.09%     TEL 302    0%     TNB 14989.86    -0.01%     UNI 2145    2.97%

Свет

ВИДЕО: Железничката несреќа во Данска предизвикана од пакети пиво

ВИДЕО: Железничката несреќа во Данска предизвикана од пакети пиво

02 Јануари, 2019

ЕВЕ КАДЕ ДА ПАТУВАТЕ: Ова се најпопуларни градови за 2019 година

ЕВЕ КАДЕ ДА ПАТУВАТЕ: Ова се најпопуларни градови за 2019 година

02 Јануари, 2019

Дали ќе се разгори трговската војна меѓу САД и Кина?

Дали ќе се разгори трговската војна меѓу САД и Кина?

02 Јануари, 2019

Напади во два германски града - дали се работи за тероризам?

Напади во два германски града - дали се работи за тероризам?

02 Јануари, 2019

(ВИДЕО) НАСА со историско откритие влезе во Новата година: Научниците изненадени

(ВИДЕО) НАСА со историско откритие влезе во Новата година: Научниците изненадени

02 Јануари, 2019

Од денеска нова историја: Во германски град нема повеќе возење на дизел

Од денеска нова историја: Во германски град нема повеќе возење на дизел

01 Јануари, 2019

(Фото) Сиднеј цела година се подготвуваше за дочекот, потроши 3,5 милиони долари и на крај се посрамоти

(Фото) Сиднеј цела година се подготвуваше за дочекот, потроши 3,5 милиони долари и на крај се посрамоти

01 Јануари, 2019

(Видео) Хорор-прослава: Виселе осум часа на 50-метри висина во француски Рен

(Видео) Хорор-прослава: Виселе осум часа на 50-метри висина во француски Рен

01 Јануари, 2019

(ВИДЕО) Дождот не ги спречи Њујорчани да ја дочекаат Новата година со Кристина Агилера на Тајмс сквер

(ВИДЕО) Дождот не ги спречи Њујорчани да ја дочекаат Новата година со Кристина Агилера на Тајмс сквер

01 Јануари, 2019

ХАОС ВО ШЕВЕНИНГЕН: Новогодишниот оган ќе го запалеше градот

ХАОС ВО ШЕВЕНИНГЕН: Новогодишниот оган ќе го запалеше градот

01 Јануари, 2019

ДОАЃА ПОЕВТИН ГАС: Украина двојно ги намали транспортните такси

ДОАЃА ПОЕВТИН ГАС: Украина двојно ги намали транспортните такси

01 Јануари, 2019

(ВИДЕО) ОГНОМЕТ И ПРОСЛАВИ: Вака светот ја дочека Новата 2019-та

(ВИДЕО) ОГНОМЕТ И ПРОСЛАВИ: Вака светот ја дочека Новата 2019-та

01 Јануари, 2019

Kога за првпат почнала да се кити елка за Нова година?

Kога за првпат почнала да се кити елка за Нова година?

31 Декември, 2018

Во Самоа, Кирибати и Тонга дочекана 2019 година

Во Самоа, Кирибати и Тонга дочекана 2019 година

31 Декември, 2018

ПОСЛЕДНА НОВОГОДИШНА ПОРАКА ОД МЕРКЕЛ КАКО КАНЦЕЛАР: Има важна порака

ПОСЛЕДНА НОВОГОДИШНА ПОРАКА ОД МЕРКЕЛ КАКО КАНЦЕЛАР: Има важна порака

31 Декември, 2018

OБИЧАИ ВО СВЕТОТ: Како се слави Нова година?

OБИЧАИ ВО СВЕТОТ: Како се слави Нова година?

31 Декември, 2018

ПАРИЗ И БЕРЛИН: Засилено полициско присуство поради опасност од напади и „Жолтите елеци“

ПАРИЗ И БЕРЛИН: Засилено полициско присуство поради опасност од напади и „Жолтите елеци“

31 Декември, 2018

ПРВИ СЕ ВО СВЕТОТ: Ако сакате да ја посетите оваа земја, мора да дадете еко заклетва

ПРВИ СЕ ВО СВЕТОТ: Ако сакате да ја посетите оваа земја, мора да дадете еко заклетва

31 Декември, 2018