22 Мај, 2018
0.4578
    ALK 8079.77    -0.23%     GRNT 725.79    -2.33%     KMB 4342.88    -0.71%     MPT 30833.43    2.72%     OHB 6450    -0.75%     PKB 12500    0.01%     RMDEN16 95.5    0%     RZLV 45    2.27%     RZUS 130    4.15%     STB 1013.24    -0.91%     STBP 1108.01    0.47%     STIL 132.23    -0.56%     TKVS 3990    3.22%     TNB 13500.82    -1.58%     TPLF 1606.85    2.09%     TTK 857.29    -0.32%     UNI 2420    0%     ZILU 245    2.94%

Свет

Италијанскиот суд го рехабилитираше Берлускони, повторно може да се кандидира

Италијанскиот суд го рехабилитираше Берлускони, повторно може да се кандидира

12 Мај, 2018

(ВИДЕО) ВУЛКАНОТ НА ХАВАИТЕ НЕ ПРЕСТАНУВА ДА БЕСНЕЕ: На катастрофата не и се гледа крај!

(ВИДЕО) ВУЛКАНОТ НА ХАВАИТЕ НЕ ПРЕСТАНУВА ДА БЕСНЕЕ: На катастрофата не и се гледа крај!

12 Мај, 2018

„Apple“ е на чекор да стане прва компанија со 1 трилион долари

„Apple“ е на чекор да стане прва компанија со 1 трилион долари

12 Мај, 2018

ПЕПЕЛ НАД 5 КМ: Поради ерупција на вулкан луѓето ги напуштија домовите

ПЕПЕЛ НАД 5 КМ: Поради ерупција на вулкан луѓето ги напуштија домовите

11 Мај, 2018

КРАЈ НА УГНЕТУВАЊЕТО НА ПОНЕЖНИОТ ПОЛ: Жените во Саудиска Арабија конечно ќе може да возат автомобил

КРАЈ НА УГНЕТУВАЊЕТО НА ПОНЕЖНИОТ ПОЛ: Жените во Саудиска Арабија конечно ќе може да возат автомобил

11 Мај, 2018

УДРИЈА НА ПУТИН: Неговата цел не е да се победи кандидат или партија, тој сака да го победи Западот

УДРИЈА НА ПУТИН: Неговата цел не е да се победи кандидат или партија, тој сака да го победи Западот

11 Мај, 2018

Познат датумот и местото на историската средба

Познат датумот и местото на историската средба

11 Мај, 2018

Зошто Макрон за себе вели дека не е суперхерој?

Зошто Макрон за себе вели дека не е суперхерој?

10 Мај, 2018

Toj e најстар лидер на светот - има 92 години

Toj e најстар лидер на светот - има 92 години

10 Мај, 2018

ЕВРОПА ВО СТРАВ: Џихадисти излегуваат од затвор

ЕВРОПА ВО СТРАВ: Џихадисти излегуваат од затвор

10 Мај, 2018

(ФОТО+ВИДЕО) ПУКНА БРАНА: Загинаа најмалку 47 луѓе

(ФОТО+ВИДЕО) ПУКНА БРАНА: Загинаа најмалку 47 луѓе

10 Мај, 2018

Американски амбасадор во Германија направи скандал - му вратија да не наредува

Американски амбасадор во Германија направи скандал - му вратија да не наредува

10 Мај, 2018

(ВИДЕО) НАУЧНИЦИТЕ СО ЛОШИ ВЕСТИ: Сонцето ќе умре, а се што ќе остане после тоа е ..

(ВИДЕО) НАУЧНИЦИТЕ СО ЛОШИ ВЕСТИ: Сонцето ќе умре, а се што ќе остане после тоа е ..

10 Мај, 2018

(ВИДЕО) ОПАСНА ВОЗБУДА: Вулкан еруптираше во градина на човек

(ВИДЕО) ОПАСНА ВОЗБУДА: Вулкан еруптираше во градина на човек

10 Мај, 2018

ОТСКОЧНА ШТИЦА: Меланија и Доналд Трамп ги поздравија ослободените затвореници од Северна Кореја

ОТСКОЧНА ШТИЦА: Меланија и Доналд Трамп ги поздравија ослободените затвореници од Северна Кореја

10 Мај, 2018

Расте бројот на депортации

Расте бројот на депортации

10 Мај, 2018

ФОРБС ОДЛУЧИ: Титулата највлијателен човек оди во раце на ...

ФОРБС ОДЛУЧИ: Титулата највлијателен човек оди во раце на ...

09 Мај, 2018

(ВИДЕО) ЛЕТАЧКАТА ТВРДИНА НА КИМ: Лидерот на Северна Кореја не сака да патува, но кога мора го користи ова чудо!

(ВИДЕО) ЛЕТАЧКАТА ТВРДИНА НА КИМ: Лидерот на Северна Кореја не сака да патува, но кога мора го користи ова чудо!

09 Мај, 2018