18 Октомври, 2019
0.1532

Свет

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЖРТВИ: При силен земјотрес загинаа 37 луѓе

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЖРТВИ: При силен земјотрес загинаа 37 луѓе

25 Септември, 2019

(ВИДЕО) МАСОВНИ ПРОТЕСТИ ВО ЕГИПЕТ: Уапсени се повеќе од 1.100 луѓе

(ВИДЕО) МАСОВНИ ПРОТЕСТИ ВО ЕГИПЕТ: Уапсени се повеќе од 1.100 луѓе

25 Септември, 2019

Колешката на Јанева, Лаура Ковеси ќе се бори против измами во ЕУ

Колешката на Јанева, Лаура Ковеси ќе се бори против измами во ЕУ

25 Септември, 2019

Малата Грета и нејзината голема мисија за спас на планетата: Му застана на патот дури и на Трамп

Малата Грета и нејзината голема мисија за спас на планетата: Му застана на патот дури и на Трамп

25 Септември, 2019

ДЕМОКРАТИТЕ ЖЕСТОКО УДРИЈА НА ТРАМП: Покрената истрага која може да го симне од функција

ДЕМОКРАТИТЕ ЖЕСТОКО УДРИЈА НА ТРАМП: Покрената истрага која може да го симне од функција

25 Септември, 2019

MOЖАТ ДА БИДАТ ВАШ ДОМ: Ова се дестинации каде се нудат бесплатни куќи

MOЖАТ ДА БИДАТ ВАШ ДОМ: Ова се дестинации каде се нудат бесплатни куќи

24 Септември, 2019

СЕ БРОЈАТ ЖРТВИ: Силен земјотрес уби 19 луѓе

СЕ БРОЈАТ ЖРТВИ: Силен земјотрес уби 19 луѓе

24 Септември, 2019

Една жена загина при силен земјотрес

Една жена загина при силен земјотрес

24 Септември, 2019

(ВИДЕО) ЌЕ БИДЕ НОВОТО КИНЕСКО ЧУДО: Пекинг се подготвува за најголемиот светски аеродром

(ВИДЕО) ЌЕ БИДЕ НОВОТО КИНЕСКО ЧУДО: Пекинг се подготвува за најголемиот светски аеродром

24 Септември, 2019

СЕ ТРЕСЕ „ТРОНОТ“ НА ЏОНСОН: Вонредни вести од Лондон го преплавија светот за британскиот парламент

СЕ ТРЕСЕ „ТРОНОТ“ НА ЏОНСОН: Вонредни вести од Лондон го преплавија светот за британскиот парламент

24 Септември, 2019

(ВИДЕО) СЕ ШИРАТ ПОЖАРИ: Небото во оваа земја доби црвена боја

(ВИДЕО) СЕ ШИРАТ ПОЖАРИ: Небото во оваа земја доби црвена боја

23 Септември, 2019

Четири земји ќе ги примаат мигрантите спасени во Медитеранот

Четири земји ќе ги примаат мигрантите спасени во Медитеранот

23 Септември, 2019

(ФОТО) ФОТОГРАФИЈА КОЈА ГО ОБИКОЛИ СВЕТОТ: Деца учат во зграда разрушена при воени дејствија

(ФОТО) ФОТОГРАФИЈА КОЈА ГО ОБИКОЛИ СВЕТОТ: Деца учат во зграда разрушена при воени дејствија

23 Септември, 2019

ПОСЛЕДИЦА НА НАПАДИТЕ ВО САУДИСКА АРАБИЈА: Каде се движи цената на нафтата ?

ПОСЛЕДИЦА НА НАПАДИТЕ ВО САУДИСКА АРАБИЈА: Каде се движи цената на нафтата ?

23 Септември, 2019

Помпео: Целта на САД е да се избегне војна со Иран

Помпео: Целта на САД е да се избегне војна со Иран

22 Септември, 2019

Итна евакуација на 42.000 луѓе: Во Полска пронајдена бомба од 5,5 тони од Втората светска војна

Итна евакуација на 42.000 луѓе: Во Полска пронајдена бомба од 5,5 тони од Втората светска војна

22 Септември, 2019

(ВИДЕО) Париз: Повеќе од 150 луѓе се уапсени за време на протестот „жолт елек“

(ВИДЕО) Париз: Повеќе од 150 луѓе се уапсени за време на протестот „жолт елек“

22 Септември, 2019

Скандал ја тресе Германија: Ербас откривал војни тајни?!

Скандал ја тресе Германија: Ербас откривал војни тајни?!

22 Септември, 2019