21 Октомври, 2020
0.0231

Телефон кој долго се очекуваше - Samsung Galaxy Z Fold2 пристигна во Македонија

Објавено во: Мои пари 18 Септември, 2020

Скопје, 18. септември 2020. година Samsung Galaxy Z Fold2, предводникот на третата генерација на телефони на преклоп, од денеска може да се купи во Македонија. Станува збор за уред со софистициран дизајн, кој во потполност го менува обликот на иднината, благодарејќи на револуционерните перформанси на паметен телефон, стаклото кое што се склопува и батеријата која што трае цел ден. Z Fold2 е идеален за брзиот секојдневен живот и мултитаскинг, со никогаш поголемиот преден и импресивен главен, внатрешен екран.


Samsung Galaxy Z Fold2 на корисниците им пружа ново мобилно искуство, со унапредени можности и значајни иновации. Она што го карактеризира овој врвен уред е храбриот дизајн во комбинација со напредната технологија на изработка. Кога ќе се отвори, Z Fold2 има главен екран од 7,6 инчи. Меѓутоа, праќањето на електронска пошта или гледањето на омилената содржина е можно и без отворање на уредот, благодарејќи на Infinity-O Cover Screenекранот од 6,2 инча.

Дел од новиот дизајн на овогодинешната генерација на телефони на преклоп е и шарката, која речиси незабележливо се вклопува во куќиштето на телефонот со CAM механизмот. Шарката на Galaxy Z Fold2 се одликува со револуционерната техника, модифицираниот состав и изменетата густина на влакна. Исто така, овој паметен телефон поседува и иновативна технологија за чистење, со што прашината и несаканите честички нема да се задржуваат во просторот помеѓу преклопот и куќиштето.

 

Искуството на корисниците со паметниот телефон како што е Z Fold2 достигнува сосема ново ниво, така што овој телефон на преклоп исклучително е погоден за секој кој сака мултитаскинг. Благодарејќи на Flex Mode функцијата, снимањето, фотографирањето  и гледањето на содржини во реално време станува многу полесно, додека пак камерите на овој уред имаат Pro Video, Single Take, Bright Night и Night Mode режими, со што на корисниците им овозможуваат да го овековечат секој момент на врвен начин.

Овој единствен телефон на преклоп ќе биде достапен на нашиот пазар во мистично црна и мистично бронзена боја, по цена од 123.999 денари. Повеќе информации за уредот може да најдете на овој линк .


За компанијата Samsung Electronics Co., Ltd.

Со своите идеи и технологии Samsung го инспирира светот и ја обликува иднината. Компанијата поставува стандарди во областа на ТВ уредите, смарт телефоните, носечките уреди, таблетите и дигиталните куќни апарати, мрежните и LSI системи, меморијата и LED технологијата. За дополнителни информации и вести, посетете ја http://news.samsung.com .


Можеби ќе ве интересира

Хуавеи: Одлуката на Шведска за 5Г опремата е без основа

Хуавеи: Одлуката на Шведска за 5Г опремата е без основа

Избрани добитниците на наградната игра Охридска Банка и VISA- Визарата може сѐ

Избрани добитниците на наградната игра Охридска Банка и VISA- Визарата може сѐ

Омега со нови модели во колекцијата De Ville Tresor

Омега со нови модели во колекцијата De Ville Tresor

30 години „Варус“ на македонскиот и регионалниот пазар: Во партнерство со науката, посветени на животот

30 години „Варус“ на македонскиот и регионалниот пазар: Во партнерство со науката, посветени на животот

Huawei Watch GT 2 Pro - Време е за нешто елегантно и прецизно

Huawei Watch GT 2 Pro - Време е за нешто елегантно и прецизно

Есенско возење – подгответе се за сезоната на дождови

Есенско возење – подгответе се за сезоната на дождови

Благодарение на најновото партнерство на Httpool со Spotify, брендовите во Македонија конечно ќе можат да им се обратат на љубителите на музиката

Благодарение на најновото партнерство на Httpool со Spotify, брендовите во Македонија конечно ќе можат да им се обратат на љубителите на музиката

Халкбанк АД Скопје прва банка од регионот која се вклучува на глобалната коалиција „ПрајслесПланет“ на Mastercard

Халкбанк АД Скопје прва банка од регионот која се вклучува на глобалната коалиција „ПрајслесПланет“ на Mastercard

HUAWEI P smart 2021 пристигна на македонскиот пазар со quad камера, стилски дизајн и батерија од 5000mAh

HUAWEI P smart 2021 пристигна на македонскиот пазар со quad камера, стилски дизајн и батерија од 5000mAh