06 Јули, 2022
0.0259

ТОПОЛ ДЕН ПРЕД НАС: Попладне нестабилно во овој регион од државата

Објавено во: Македонија 25 Мај, 2022

Добивај вести на Viber

Дневни максимални температури до 33 степен, најавуваат метеоролозите.

Оваа среда ќе имаме прилично толо и сончево време.

Од УХМР најавуваат и нестабилно време во попладневните часови во источните региони. Таму се очекува силен ветер, грмежи и поројни дождови.

Времето утре:

Сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од претежно од западен правец. Попладне ќе има услови за изолирана краткотрајна нестабилност со пороен дожд и грмежи. УВ=8

Прогноза за 27.05.2022

Минимална температура: 9°C до 17°C Максимална температура: 28°C до 34°C УВ=8

Прогноза за 28.05.2022

Минимална температура: 10°C до 18°C Максимална температура: 26°C до 34°C УВ=7

Прогноза за 29.05.2022

Минимална температура: 8°C до 15°C Максимална температура: 23°C до 29°C УВ=6

Можеби ќе ве интересира

Ковачевски го осуди синоќешниот протест пред Собранието: 27 април нема да се повтори

Ковачевски го осуди синоќешниот протест пред Собранието: 27 април нема да се повтори

Попладне повторно нестабилно време, утре стабилизација, в петок и сабота голем пресврт

Попладне повторно нестабилно време, утре стабилизација, в петок и сабота голем пресврт

Паскали: Ајкулите најчесто напаѓаат сурфери затоа што мислат дека се фоки

Паскали: Ајкулите најчесто напаѓаат сурфери затоа што мислат дека се фоки

Во тепачка на две семејства во Струмица е убиено момче

Во тепачка на две семејства во Струмица е убиено момче

Полицијата приведе неколку лица

Полицијата приведе неколку лица

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Четврти ден протести против францускиот предлог, демонстранти со камења и шишиња маваа кон полицијата, има повредени

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Четврти ден протести против францускиот предлог, демонстранти со камења и шишиња маваа кон полицијата, има повредени

Демонстрантите маваат кон полицијата со факели, камења, шишиња

Демонстрантите маваат кон полицијата со факели, камења, шишиња

Петрушевска: Јазикот е наша тврдина

Петрушевска: Јазикот е наша тврдина

Османи е недостоен, да си поднесе оставка

Османи е недостоен, да си поднесе оставка